Šachová olympiáda 2014

Favorité klopýtají

David Navara (Zdroj: Oficiální fotogalerie)

Tým Ázerbajdžánu dnes porazil Francii, hlavně díky vítězství Shakhriyara Mamedyarova s Maximem Vachier-Lagravem. Spolu s remízami na dalších šachovnicích to dělá dohromady hodně slušný výsledek, hodný obdivu. Několik překvapení se objevilo i v kategorii žen; Indonésie rozdrtila Arménii, mezitím se Írán také podobně vypořádal s našimi východními sousedkami, což Íránkám dává prozatimní skóre 15,5/16 bodů na jednotlivých šachovnicích!!!

V Norsku už to jiskří

Již ve druhém kole je k vidění na černobílých polích v norském Tromsø několik překvapení. Ukrajina nevyhrála svůj zápas proti Norskému týmu 2. Ale i to je na hony vzdálené od překvapení dne, tím byl fakt, že první dva muži světového FIDE žebříčku – Carlsen a Aronian – nebyli schopni vyhrát své partie a oba remizovali. Dnešní, 3. kolo, slibuje další, ještě napínavější boje.

Bez ztráty kytičky

V prvním kole olympiády, konané v semdesátitisícovém městě Tromsø, oba naše reprezentační celky bodovaly naplno, potvrdily tak roli favoritů. Rozdíl v ratingu soupeřů v průměru dosahoval až hodnoty 500 bodů, tak se není čemu divit, že favorizované týmy bez větších problémů zdolávaly své soky.