Úspěšný rozjezd v Krajském přeboru starších žáků

Celá sestava sobotních utkání, zleva Matěj Kovář, Filip Matůš, Radek Zgarba, Jiří Ptáček a Ondra Grycman, vepředu uprostřed Jakub Matůš

V sobotu 10.1. byl prvními třemi koly ve Starém Městě zahájen Krajský přebor starších žáků, soutěž pětičlenných družstev. Na prvních čtyřech šachovnicích pravidelně v tomto pořadí hráli Radek Zgarba, Filip Matůš, Jiří Ptáček (hostování z TJ Karolinka), Matěj Kovář a na poslední páté šachovnici se střídali benjamínci výpravy Ondřej Grycman a Jakub Matůš. Cílem celého  družstva je lepší umístnění než loňské šesté místo.

Matěj Kovář, 4. šachovnice, skóre 2,5/3

Radek Zgarba, 1. šachovnice, skóre 2/3

V prvním kole narazili naši hráči na celek ŠK DDM Slavičín. Našim klukům se povedlo vrátit prohru z minulé sezóny a zvítězili v poměru 4:1. První bod získal skvělým obratem v partii teprve šestiletý debutant Jakub Matůš, dále na něj navázal jeho starší bratr Filip. Následující bod přidali svými remízami Jirka Ptáček a Matěj Kovář a konečný výsledek pečetil výhrou na první šachovnici Radek Zgarba.

V druhém kole nás čekal celek ŠK Osvětiman, který jsme poměrně rychle přehráli  3,5:1,5. Na tomto vítězství se svými výhrami podíleli Radek Zgarba, Jirka Ptáček a Matěj Kovář. Remizoval Filip Matůš a prohrál další nový hráč Ondřej Grycman.Benjamínek Ondřej Grycman, 5. šachovnice

Jiří Ptáček, 3. šachovnice, skóre 2,5/3V kole třetím čekala naše hráče nejtěžší zkouška, když jsme se utkali ze silným celkem  ŠK Starého Města C. Po kvalitním kolektivním výkonu se nám podařilo strhnout vítězství na svou stranu poměrem a zvítězit 3:2. Začli jsme rychlou výhrou Jirky Ptáčka, soupeř vyrovnal když využil zaváhání Jakuba Matůše. Potom však vedení strhli na naši stranu vítězstvími Matěj Kovář a Filip Matůš. Závěrečná prohra Radka Zgarby znamenala jen kosmetickou úpravu celkového výsledku.

Filip Matůš, 2. šachovnice, skóre 2,5/3
 

Benjamínek Jakub Matůš, 5. šachovnice, skóre 1/2Toto vítězství nás vyneslo na průběžné druhé místo a položilo dobrý základ do dalších 

zápasů, které se odehrají 24.1. ve Zlíně – Malenovicích a 25.4. ve Valašské Polance. Pochvalu zaslouží všichni hráči za předvedený kolektivní výkon a za vzorné reprezentování klubu. Speciální poděkování zaslouží i řidiči výpravy Hana Ptáčková a Marek Matůš.
 
 
 
 
 
 

Komentáře

Skvělý výsledek! Tři výhry ze třech utkání je velmi slušný začátek. :-) Jen tak dál! No, uvidíme, třeba se potkáme příští rok v dorostenecké lize, což by bylo skvělé! Jinak, jak tak čtu, tak nikde nevidím pochvalu hlavního trenére Davida! :-) Skvělá práce, jak kluci rostou. :-)