Mistrovství Moravy a Slezska 2023

Ve dnech 24.10 až 29.10. se konalo v malebném prostředí hotelu Dlouhé Stráně Mistrovství Moravy a Slezska mládeže. Naše výprava však neměla téměř žádný čas objevovat krásy podzimních Jeseníků. Hrálo se totiž 9 kol s časem 90 minut + 30 sekund za každý odehraný tah na partii, což obnášelo každý den dva dlouhé zápasy. Šachový oddíl Sokola Ústí reprezentovalo na této akci 5 hráčů v mládežnických kategoriích plus jeden hráč v doprovodné kategorii Open. Se všemi trenérsky pracoval a rozbory připravoval sedmý člen výpravy, trenér David Trčálek.

V doprovodné kategorii OPEN hájil naše barvy Vladislav Hrtáň, který  uhrál celkově 3 body, což vyšlo na celkové 35. místo z 40 účastníků. 

V mládežnických kategoriích, kde hráli společně chlapci i děvčata, hrálo našich pět mládežníků. Ti bojovali nejen o co nejlepší umístění, ale i o postupy na Mistrovství ČR.

V kategorii do 16-ti let jsme měli ve startovním poli 74 hráčů dva zástupce, Jakuba Matůše a Karolínu Kovářovou. Jakub Matůš skončil se ziskem 4 bodů na celkovém 43. místě a Karolína Kovářová skončila se ziskem 3 bodů na celkovám 63. místě. Tato umístění odpovídala víceméně nasazení hráčů  na startovní listině.

V kategorii do 14-ti let ve startovním poli 72 hráčů a hráček dosáhl celkovým 9. místem se ziskem 6 bodů kvalitního výsledku Filip Trčálek. Toto umístění znamená s největší pravděpodobností postup na Mistrovství ČR. Za zmínku také stojí, že se Filipovi jako jedinému podařilo porazit pozdější celkovou vítězku turnaje.

V kategorii do 12-ti let bojovala naše Ema Trčálková. Konečný zisk 5 bodů a celkové 18. místo pří počtu 54 hráčů a hráček je třeba hodnotit také jako velmi úspěšné, neboť toto umístění znamenalo třetí místo v kategorii děvčat, a tedy zisk bronzové medaile.

V nejmladší kategorii do 10-ti let hrál teprve osmiletý Martin Trčálek. Našemu nejmladšímu hráči se podařilo obsadit se ziskem 4 bodů celkové 34. místo z 52 účastníků.

Pochvalu zaslouží všichni naši mladí hráči za předvedený výkon v silné konkurencí nejlepších mládežnických šachových nadějí z celé Moravy a Slezska a odpovědnou reprezentaci oddílu, obce i kraje.

Fotogalerie
Výsledky

Komentáře

Meds information. What side effects? <a href="https://provigil2day.top">provigil</a> Some what you want to know about drug. Get information now.