GP mládeže – postupy po 3 čtvrtinách

V sobotu 26. března se organizátoři ve Starém Městě jali uspořádat další turnaj ze série GP Zlínského kraje, už třetí v pořadí. V prostředí nám již známém se sešlo 105 mladých šachistů, aby zde ve třech věkových kategoriích (do 10 let, do 12 let a do 14 let) bojovali o postupová místa na MČR v rapidu.

Náš oddíl zde reprezentovala sedmička dětí. V nejmladší kategorii bojovali Hugo Hadaš, Lukáš Kratochvíl a Ema Trčálková. První dva se objevili na šachovém turnaji jednotlivců vůbec poprvé. Výsledky obou byly velmi povedené, Luky získal 2,5 bodu a Hugo dokonce 4. Oba potkali soupeře, kteří mají natrénováno ještě mnohem více, tudíž se těšíme na příští boje s motivací, že to fakt líp jde. Ema odehrála turnaj velmi dobře také, získala celkem 5 bodů a celkové páté místo mezi všemi je příjemným bonusem k prvnímu místu mezi holkami.Ema Trčálková, 1. v D10 jak dnes, tak celkově

V prostřední kategorii bojoval Filip Trčálek a Lenka Surovcová. Lenka měla moc fajn první 2/3 turnaje, nicméně poslední dvě prohry ji posunuly pořadím dolů. Celkových 3,5 bodu pak stačilo na polovinu startovního pole. Filip Trčálek turnajem doslova válcoval. Po šesti kolech získal šest bodů, v některých pomohlo více štěstí, v posledním však velmi pod kontrolou remizoval a zajistil si tak první místo ve své kategorii.Filip Trčálek, 1. v H12 jak dnes, tak celkově

V nejstarší kategorii bojovali naši ostřílení Kája a Kuba. Káji se po slušném finiši podařilo urvat stříbrnou medaili dívek za celkových 3,5 bodů. Kuba se po skvělém prostředku turnaje zarputile držel medailových pozic, poslední dvě remízy pak nechaly 5 bodů a velmi slušné páté místo.

Sourozenci Trčálkovi si tímto výsledkem již s předstihem zajišťují první místo a postup na MČR ve svých kategoriích, tj. Ema v dívkách do deseti let a Filip v kategorii do 12 let. Gratulujeme!

Všichni kuk do Sluníčka!

Děkujeme všem hrajícím za skvělou reprezentaci oddílu, obce a naší šachové práce, všem rodičům děkujeme za spolupráci a těšíme se na další šachovou akci.

Odkaz na fotogalerii
Odkaz na výsledky turnaje
Průběžné výsledky po 3 turnajích

Komentáře

Je vidět, že roste další generace úspěšných ústeckých šachistů. Jen tak dál! Díky všem trenérům a činovníkům šachového oddílu, je to hlavně vaše práce!