Turnaje jednotlivců jaro 2022

V jarní části sezony se naši hráči zúčastnili několika regionálních turnajů jednotlivců, konkrétně pak rapid turnaje v Lužné, Turnaje přátelství v Olomouci, rapid turnaje v Karolince a turnaje o pohár 1. Vasto. Jak se jim dařilo? Čtěte dále.

Kuba Matůš, nejlepší hráč Ústí v Lužné, hrající vedle V. Hrtáně, předsedyV Lužné již tradiční turnaj proběhl opět na Bílou sobotu. Účast našich 14 hráčů výrazně převýšila zastoupení jiného oddílu.. inu, množství bychom měli.. Turnaj se hrál v rapid tempu na 9 kol. Určen byl zejména dospělým. V této konkurenci se nejlépe dařilo Jakubu Matůšovi, který získal 6 bodů z 9 a umístil se na 7. místě, bod za bronzem. Jen půl bodu za ním skončil Jan Surovec na celkovém místě třináctém. Detailní výsledky můžete studovat ZDE.

Pohled do tréninkové jednotky Matěje Kováře v ZŠ Valašská PolankaV Olomouci se ve stejném velikonočním termínu hrál Turnaj Přátelství. Jde o turnaj hraný vážným tempem, tedy více než hodinu čistého času na partii. Opět se hrálo v dospělé kategorii, do kterých naši mládežníci (např. výše v Lužné, ale i v soutěžích družstev) již mají co říci. Konkrétně zde jsme měli zástupce Ondru Hrtáně, který v doprovodu Davida Trčálka jako součást výpravy hrál turnaj C. Ondra měl velké zapálení do doprovodných rozborů a příprav, partie bral velmi vážně a přes skutečnost, že mnoho soupeřů je tréninkově zkušenějších, je o body často obíral. V konečném součtu získal 5 bodů z 9 partií, což stačilo na 15. místo. Výsledky můžete studovat ZDE.

Výprava do Karolinky pod vedením Matěje, před ním Lukáš, Hugo, Lenka, Martin a SebíkV termínu ligy mládeže, kde jsme měli výpravu, se také hrál turnaj k výročí 50. let založení ŠO Karolinka. Na tento turnaj se vydala skupina pod vedením našeho trenéra Matěje Kováře. Všichni z našich hráli turnaj B, určený mládežníkům. Nejvíce se dařilo Lence Surovcové, která s 4,5 body získala konečné 7. místo a zvítězila v dívčí kategorii. Pro ostatní děti to byl také úspěšný turnaj, jelikož všichni z nich teprve letos vážněji trénují, a to právě pod vedením Matěje ve spolupráci s Davidem Trčálkem v prostorách ZŠ Valašská Polanka. Detailní výsledky můžete studovat ZDE.

Fotka s vítězem kategorie do 11 let, Sebíkem (3. zleva)V půlce května se také odehrál turnaj O pohár 1. VASTO, který v předcovidové době býval hrán jako série několika turnajů v rámci regionu. I zde jsme měli několik zástupců. Kája s Filipem hráli nejstarší kategorii, byť oba věkově patří do mladších. Nicméně jejich výkonnost a chuť si dobře zahrát zvítězila, proto hráli starší. V turnaji získali 3 a 4 body, tudíž se vůbec neztratili, např. Filipovi 4 body stačily k celkovému 4. místu! V prostřední kategorii bojovala Lenka, která se stejným bodovým ziskem (4/9) suverénně ovládla dívčí skupinu. V nejmladších se nám dařilo také, když premiérový turnaj pro Ondru skončil se 4 body na devátém místě, Hugy získal 5/7, a tedy páté místo a Sebíkovi se dokonce s přehledem podařilo celý turnaj vyhrát, a to s jedinou prohrou na kontě, tedy celkovými 6 body ze sedmi partií! Výsledky můžete studovat ZDE.

Všechny tyto turnaje lze považovat za úspěšné, ať už výsledky samotnými, tak hlavně výkony (nejen) našich mládežníků, kteří mají ještě plno prostoru ke zlepšování a další vzorné reprezentaci našeho oddílu, obce, popř. kraje. Díky všem, kteří nás jakkoliv podporují a pomáhají nám v hraní šachů.