Turnaj ve Valašské Polance

V úterý, 4/11, se žáci v Základní Škole ve Valašské Polance věnovali nejen vstřebávání nových vědomostí, nýbrž také královské hře. Proběhl zde totiž sedmikolový turnaj s tempem 2x10 minut na partii, řízený programem Swiss manager. Tento turnaj byl hrán především z důvodu nastínění výkonnosti jednotlivých hráčů, jelikož se blíží soutěž školních týmů, a je tedy pomůckou pro sestavení družstev. A také pro rozehrání našich mladých nadějí.

Již od samého začátku se začal diferenciovat Marek Zeťák z 9. třídy, jehož zkušenosti se prodávaly samy a stylem start→cíl se probojoval turnajem se ziskem sedmi bodů na konečné první místo. O bod v závěsu skončil Matěj Kovář ze třídy páté, který ztratil bod jen v přímém a velmi napínavém souboji s vítězem turnaje. Třetí místo si odnáší David Žídek z šestého ročníku, pří jehož zisku 5ti bodů muselo přijít ke slovu pomocné hodnocení, které mu nakonec určilo bronzovou příčku. Asi největším překvapením turnaje (ale vzhledem k předvedenému soustředění určitě ne pro něj) je celkové čtvrté místo Jakuba Matůše, který nás navštívil z Mateřské Školy!!! Získal 5 bodů a jen díky pomocnému hodnocení, které měl horší než David, je těsně pod medailovými umístěními. O fous za Kubou, se čtyřmi a půl body, se umístnili Václav Kozubík (6.tř) a Lukáš Žák (5.tř.). Hned za nimi další příjemné překvapení, Ondra Grycman z třetí třídy, který, stejně jako Žák Štěpán, Zicha Václav a Jakub Dorňák, uzavírající první desítku, získal pěkné 4 body. Další pořadí lze projít v odkazu níže. 

Celkově bych hodnotil úterní akci za skvělé šachové setkání plné napínavých bojů a všudypřítomné dobré nálady dětí, o což nám vlastně jde primárně :-)

V tomto odkazu lze studovat podrobné výsledky, losování...