Trčálek David na Mistrovství ČR

V pátek 24.1.  se hrálo ve Zlíně silně obsazené Krajské kolo Přeboru čtyřčlenných družstev. Náš oddíl by zastoupen v kategorii šesti nejlepších týmů středních škol Zlínského kraje celkem třemi svými zástupci.

Za Masarykovo gymnázium Vsetín nastoupil na první šachovnici David Trčálek (získal 2,5 bodu ze 6). David měl v silné konkurenci těžkou pozici lídra, podal dobrý výkon a může ho zvláště těšit vítězství nad Vojtěchem Dobešem (Elo 2126).

Za SPŠS Vsetín nastoupili na druhé šachovnici Jarek Lukaštík (2,5/6). Jarek odehrál turnaj  ze  sebezapřením kvůli začínající chřipce, ale i přesto předvedl pro tým solidní výkon a třetí šachovnici Lukáš Trčálek (5/6). Lukáš potvrdil zlepšující výkonost a  patřil k opoře týmu.

O postup na Mistovství ČR se dramaticky bojovalo do posledního kola. Celkovým vítězem se stalo Gymnázium Uherské Hradiště z konečným  ziskem 19,5 bodu, na druhém místě se umístilo Masarykovo gymnázium Vsetín, zisk 17,5 bodu.

Oba týmy postoupili na Mistrovství ČR. Třetí skončila SPŠS Vsetín ze  ziskem  14 bodů. I tento celek má šanci postupu na divokou kartu.

Všem třem našim hráčům patří pochvala za předvedený výkon.