Talent cup 2019

V prosinci od 12. do 15. se opět v Malenovicích nedaleko Lysé hory konal turnaj Talent cup. Opět jsme tam byli i my jako součást výpravy Zlínského kraje. Turnaj se hrál ve třech kategoriích dle věku. Nejstarší skupina A (do 15 let) hrála sedmikolově tempem 2x60 minut na partii + 30 s/tah, turnaje B (do 11 let) a C (do 9 let) pak měly 45 minut na partii a 30 sekund za tah.

V turnaji C jsme měli Tomáše, Filipa a Emu. Ema a Filip byli teprve podruhé na podobné akci, pro Tomáše to byla dokonce premiéra. Všichni měli více či méně problémy hlavně s přehlédnutími, ještě ne vždy dokázali udržet pozornost celou partii. Ema měla skvělý pátek, Tomáš zase zářil v sobotu. Filip chvilku střídal momenty, kdy soupeři figurky spíše rádi nechali, s chvílemi, kdy zase hráli zatím o kousek líp a přehráli jej postupně se probojoval až dopředu a vesměs tam vydržel. Všichni tři udělali na místě velký kus práce a snad se podaří v něm navázat v dalším tréninku doma.

Adéla a její rozbory

B turnaj hrály Klárka s Kájou, obě měly velké problémy s přehlédnutími, mimo to taky několikrát v těžkých pozicích, které byly lepší, třeba i vyhrané, nedokázaly zastavit ruce a nechat hlavu dostatečně přemýšlet - proto plno zbytečných proher. Snad je to nějak neodradí a postupnou prací dále zlepší to, co můžou. Kája mj. velmi dobře spolu s Emou a dalšími malými z kraje pracovala na mimopartiových šachových hrách, ať už chessity.com nebo i sachy-dolmen.cz/testy.

Toník hrál jako jediný turnaj A. Všechny partie odehrál se soupeři papírově zkušenějšími. Start se mu povedl, porazil dokonce hráče s rtg 1734, poslední dvě prohry však znamenaly pád pořadím. I přesto si v pohodě udržel nasazení a díky partiím se silnějšími bude připisovat aspoň ratingové bodíky.

Šachové doplňky na počítači/mobilech

Všem díky za dobré 4 šachové dny, rodičům za pomoc s dopravou a těším se v dalším kalendářním roce na další šachová setkání.
 
Odkaz na výsledky A, B, C