Starší žáci Sokola Ústí zvítězili v KP starších žáků a postupují do 1. ligy mládeže

V sobotu 8. 4. pořádal náš oddíl šachu v Základní škole ve Valašské Polance třetí trojkolo Krajského přeboru starších žáků. Po předešlých dvou trojkolech (Staré Město, Slavičín) byl náš celek na třetím místě s pětibodovou ztrátou na první celek tabulky Staré Město C a dvoubodovou ztrátou na druhý celek Zlína-Malenovic. Právě souboj těchto týmů na úvod sobotních bojů skončil vítězstvím 3 : 2 pro Malenovice a nás nastartoval ke stíhací jízdě, když se nám se podařilo bezpečně přehrát Slavičín v poměru 5 : 0.  Výhry: Vraj, Matůš Filip, Kovář, Matůš Jakub, Randus.

V dalším kole nás čekal celek druhých Malenovic, který jsme porazili 4 : 1. Výhry: Vraj, Matůš Filip, Matůš Jakub, Grycman. V závěrečném kole se tak rozhodovalo o celkovém vítězství ve vzájemném souboji mezi Sokolem Ústí a Starým Městem C. Náš celek musel zvítězit, Starému Městu stačil nerozhodný výsledek. Rychle jsme se dostali do dvoubodového vedení výhrami Randuse a Kováře a pak začal dramatický boj o rozhodující třetí bod. Ten získal Filip Matůš a hostům se pak už jen podařilo korigovat výsledek na konečných 3 : 2.

Toto družstvo starších žáků po osmiletém účinkování Sokola Ústí v této soutěži, v níž jsme dosáhli tři stříbrná umístění, vstoupilo do historie a stalo se celkovým vítězem v Krajském přeboru starších žaků a postupuje do 1. ligy mladšího dorostu, což je druhá nejvyšší mládežnická soutěž v České republice.

O postup se zasloužili tito hráči:

 1. Karel Vraj  4,5 bodu z 6 zápasů
 2. Filip Matůš 6 bodů z 6 zápasů
 3. Matěj Kovář 5 bodů z 9 zápasů
 4. Jakub Matůš 5,5 bodu z 7 zápasů
 5. Ondřej Grycman 4,5 bodu z 7 zápasů
 6. Antonín Randus 6,5 bodu z 7 zápasů
 7. Dorňák Jakub 2,5 bodu z 3 zápasů

Výsledky Sokola Ústí v celé soutěži:

 • Ústí – Karolinka 5 : 0
 • Ústí – Staré Město D 5 : 0
 • Kunovice – Ústí 1,5 : 3,5
 • Ústí – Postoupky 2,5 : 2,5
 • Zbrojovka Vsetín B – Ústí 0,5 : 4,5
 • Ústí - Zbrojovka Vsetín C  2 : 3
 • Slavičín – Ústí 0 : 5
 • Ústí – Malenovice 4 : 1
 • Staré Město C – Ústí 2 : 3

Poděkování patří všem hráčům za jejich výkony, trenérům Martinu Beilovi a Davidu Trčálkovi za přípravu hráčů, ZŠ Valašská Polanka za půjčení hracích prostor a všem ostatním, kteří se organizačně podíleli na sobotní akci.

Výsledky: ZDE
Fotogalerie: ZDE

Komentáře

Dovoluji si pogratulovat k dalšímu skvělému výsledku a prvotřídní reprezentaci. V tomto případě platí: do čtveřice všeho dobrého? Tak teď jen neusnout na vavřínech a hrdě do první ligy...