Soutěže družstev 2021/2022 - "postup, zlato, záchrana"

Vítězné družstvo KP škol

Tabulka A tým, ZKSOddíl šachů měl pro sezonu 2021/2022 celkem 4 družstva. Těm se i přes problémy s covidovou situací podařilo své soutěže odehrát v plném formátu.

Náš A tým působil v Zlínské krajské soutěži ve skupině východ, kde se od začátku držel ve vedení. Bohužel našemu družstvu nevyšel závěr soutěže a nakonec jsme se ziskem 24 bodů, při skore 57 bodů (nejvíce v celé soutěži) obsadili konečné druhé místo. Toto umístění je nejlepší v celé historii našeho oddílu v soutěži dospělých. O to víc nás těší, že je složeno převážně z mladých odchovanců oddílu. Mezi bodově nejlepší hráče patřili Galda Tomáš 8 bodů z 10 zápasů, Trčálek David 7/10 a Matůš Filip 6,5/10.

Družstvo B působilo v Regionálním přeboru Vsetín, kde se umístilo na celkovém 5. místě se ziskem 9 bodů při skore 26 bodů. Z hráčů s nejlepšími výsledky vypíchneme Trčálka Filipa se 4 body z 5 zápasů.

Družstvo 1. ligy mládeže

Další zastoupení družstev máme v soutěžích mládeže. Nejvyšší soutěží je 1. liga mládeže. Jedná se o druhou nejvyšší soutěž mládežnických družstev v rámci ČR. Bojujeme zde s družstvy z velkých měst jako např. Ostrava, Brno, Olomouc, Zlín. V této sezoně jsme vzhledem k obměně hráčů měli za cíl udržení se v soutěži. To se nám po dramatickém boji podařilo. Nakonec jsme obsadili 9. místo se ziskem 13 bodů a skore 21,5 bodu. Nejlepších výsledků dosáhli Kučera Pavel se 6 body z 11 zápasů, Tomáš Kubín se ziskem 5/11 a Filip Trčálek 4/9.

Svou soutěž hráli taky naši mladší žáci, kteří obsadili v Krajském přeboru 4. místo se ziskem 8 bodů při skóre 15 bodů. Na výsledku se nejvíce podíleli Filip Trčálek 3,5 bodů ze 7 zápasů, Ema Trčálková a Juliána Grycmanová shodně  3/7.

Vítězné družstvo KP škol

Naši hráči se zúčastnili také krajského přeboru škol, kde v týmech ZŠ Valašská Polanka a ZŠ Vsetín Ohrada reprezentovali své školy. Tým ZŠ Valašské Polanky hrál kategorii 2. stupně a byl ve složení Jakub Matůš, Karolína Kovářová, Juliána Grycmanová a Tomáš Martinka. Poslední dva, byť věkově mladší, hráli také tuto starší kategorii. Nakonec získali 8. místo, což vzhledem k mladšímu složení a startovnímu nasazení odpovídá slušně odehranému turnaji. V této kategorii také bojovali Tomáš Šimara a Martin Trčálek v družstvu ZŠ Vsetín Ohrada ve velmi mladém týmu obsadili 9. místo. Obrovského úspěchu v tomto turnaji dosáhlo družstvo ZŠ Vsetín Ohrada, které ve složení našich hráčů Filipa Trčálka, Emy Trčálkové, Lenky Surovcové a vsetínského Štěpána Zádrapy s přehledem zvítězilo a stali se tak nejlepším družstvem 1. stupně ZŠ v kraji. Tento výsledek znamená postup na červnové MČR škol.

Výsledky ZKS A tým
Výsledky RPVS B tým
Výsledky 1. ligy mládeže
Výsledky KP ml. žáků
Výsledky KP škol