Přebor města Vsetína 2019

Adéla Bierská, náš nejnovější člen oddílu

Začátek prázdnin je už tradičně věnován Přeboru města Vsetína, devítikolovém turnaji vážným tempem, tj. 90 minut na partii + 30 sekund na tah..Turnaj byl opět rozdělen na 2 výkonnostní skupiny A a B. V silnější A skupině náš klub reprezentoval Filip Matůš, v B skupině hráli Jakubové Matůš a Dorňák, Matěj Kovář, Toník Randus a Adéla Bierská.

Filipovi se turnaj dost dařil, když sice z posledního místa nasazení odstartoval volnem, ale po 4. kole měl již 3 body. Do konce turnaje se mu povedlo ještě dva přidat a celkových 5 bodů a 12. místo je jistě povedený výsledek. Filip také získal finanční cenu za nejlepšího juniora Zlínského kraje do 18ti a do 20ti let.

V B turnaji se nejvíce dařilo Adéle a Matějovi. Oba hráli turnaj velmi zdravě soutěživě, dost sebevědomě a až do konce bojovali o příčky nejvyšší. Adéla mj. vyhrála kategorii juniorek do 20ti let, vybojovala si tak přímý postup na MČR juniorek.

Toník střídal momenty tak nějak "švýcarsky" jako na houpačce. Často však dobře rozehranou partii vypustil až na konci, a tak přišel o bod (ať už celý, nebo půl). Celkově si však v porovnání s nasazením významně polepšil.

Kubové Dorňák a Matůš skončili zhruba dle svého nasazení, prvního Kubu o vyšší příčky připravily mimo hrubku s Martinem Dvořákem zejména poslední dvě prohry, Kuba Matůš měl moc hezký start turnaje, v druhé půlce mu však trochu došly síly a přišlo více přehlédnutí, které ztrácely (půl)body.Všichni zúčastnění však celý týden odmakali, jak mohli, ať už v krajské výpravě Zlínského kraje nebo ve výpravě Scoutingu s Martinem Beilem. Zaslouží si tedy mimo gratulace k výsledkům a cenám také poděkování za výbornou reprezentaci klubu.


Odkazy:
Výsledky turnaje A: chess-results
Výsledky turnaje B: chess-results
Skromná fotogalerie: zde
Turnajový bulletin: zde

Štítky: