Prázdniny na 64 polích

Během volna o prázdninách mladí šachisté Sokola Ústí nezaháleli. Zúčastňovali se letních turnajů a připravovali se na další sezonu.

Začátkem prázdnin hned sedm hráčů hrálo letošní silně obsazený 40. ročník Přeboru Vsetína. V turnaji FIDE open se umístil David Trčálek se ziskem 2,5 bodu na 76. místě. V druhém Národním Openu se umístili Lukáš Trčálek (4,5 bodu z 9 zápasů) na 35. místě, Filip Matůš (4/9) na 40. místě, Radek Zgarba (4/9) 45. místě. Tyto herně zkušenější hráče doplnili další tři patřící do věkové kategorie mladších žáků a umístili se takto: Matěj Kovář (3/9) na 61. místě, Ondřej Grycman (3/9) na 63. místě a Jakub Dorňák (2/9) na 67. místě.

V polovině července startoval Filip Matůš na Šachovém festivalu v Pardubicích, kde doplnil čtyřčlenný tým Zbrojovky Vsetín. Zde získal v konkurenci výkonostně silnějších hráčů 1,5 bodu z 3 zápasů.

V druhé polovině srpna startovali David Trčálek, Filip Matůš a Matěj Kovář na Fide Openu ve Starém Městě. Zde se naši hráči umístili takto: David Trčálek (4,5 bodu z 10 zápasů ) 76. místo, Filip Matůš (4/10) 87. místo. Filip tímto umístěním získal cenu za první místo v kategorii hráčů s Národním Elem menším než 2000 bodů. Na 102. místě pak skončil Matěj Kovář (3,5/10).

Na všech těchto silně obsazených letních turnajích se naši hráči utkávali s kvalitními hráči všech výkonostních i věkových kategorií. Naši mladí hráči se na nich určitě neztratili, bojovali, získávali cenné zkušenosti a bylo to pro ně kvalitní přípravou pro nadcházející sezonu 2015/16.