Prázdninové ohlédnutí

Uplynulé dva prázdninové měsíce se nesly ve znamení turnajů jednotlivců. Prvním byl začátkem července tradiční Přeboru Vsetína, kterého se zúčastnilo osm hráčů pod tréninkovým dozorem Davida Trčálka. V letošním kvalitně obsazeném B turnaji se naši hráči umístili takto: 21. místo Filip Matůš (5,5 bodu z 9 zápasů), 22. místo Lukáš Trčálek(5,5/9), 25. místo Radek Zgarba (5/9), 41. místo Matěj Kovář  (4,5/9), 69. místo Jakub Dorňák (3/9), 70. místo Jakub Matůš  (3/9), 71. místo Antonín Randus (2,5/9) a 74. místo Ondřej Grycman (2/9).

Dalším turnajem byl Mezinárodní šachový festival mládeže v Bezměrově. Ve FIDE openu kategorie do 13 let jsme měli zastoupení 5 hráčů. Nejlíp se umístil na 26. místě Jakub Matůš  (5/9), 32. místo Matěj Kovář (5/9), 33. místo Jakub Dorňák (5/9). 37. místo Antonín Randus  (4,5/9) a 38. místo Ondřej Grycman  (4,5/9). Startovalo 74 hráčů a hráček.  V současně konaném FIDE Openu Kroměříž, hraném též jako Přebor jednotlivců Zlínského kraje do 15 let, nás zastupoval Filip Matůš, který obsadil se ziskem 4 bodů ze 7 zápasů celkové 22. místo. Tímto umístěním získal stříbrnou příčku v kategorii jednotlivců Zlínského kraje do 15 let.

V srpnu se konal tradičně silně obsazený FIDE Open ve Starém Městě, za účasti našich hráčů Davida Trčálka a Radka Zgarby. V silné konkurenci s kvalitními soupeři se povedl pěkný výsledek se ziskem 5,5 bodu z 10 zápasů Radku Zgarbovi, což mu vyneslo celkové 31. místo (nasazen jako 65. hráč), což znamenalo 4. místo v kategorii juniorů na tomto turnaji. David Trčálek skončil se ziskem 4 bodů z 10 zápasů na 69. místě. Turnaj hrálo celkem 93 hráčů.

Nejprestižnější akcí prázdninového léta bylo Mistrovství Evropy mládeže, které pořádala letos Česká republika ve dnech 17. až 28. srpna v Praze. Svým výsledkem na Mistrovství ČR se tam nominoval v kategorii do 14 let Filip Matůš (nar. 2003). V konkurenci nejlepších evropských hráčů této kategorie byl nasazený jako 118. hráč ze startovní listiny čítající 141 účastníků. Po bojovném výkonu odsadil se ziskem 3,5 bodu z 9 zápasů celkové 116. místo. Filip předvedl kvalitní výkon a v silné konkurenci, s většinou o rok starších hráčů se určitě neztratil. Zvláště, když už jenom kvalifikovat se na takovou vrcholovou akci jako je Mistrovství Evropy je pro hráče i klub velkým úspěchem a odměnou za úsilí, které tomuto sportu věnují. Poděkování taky patří Davidu Trčálkovi a Martinu Beilovi, kteří Filipa i ostatní kluky trenérsky připravovali.

Podrobnější informace o turnajích a výsledcích našich hráčů můžete získat na našich internetových stránkách http://www.sachy-usti.cz.