Okresní přebor škol – Vsetín

1. místo ZŠ Valaššská Polanka, 2. ZŠ Integra Vsetín A, 3.  ZŠ Integra Vsetín B (foto J. Kovařík)

Ve středu  23.11. se uskutěčnilo v SVČ Alcedo Vsetín Okresní kolo Přeboru škol. Hrálo se na 7 kol olympijským bodovacím systémem. Náš šachový oddíl měl hráčské zastoupení ve všech třech kategoriích.

V nejstarší kategorii středních škol tvořili základ stříbrného čtyřčleného družstva SPŠS „A“ Vsetín hned tři hráči našeho oddílu: na druhé šachovnici Radek Zgarba se ziskem 3 bodů ze 6 zápasů, na třetí šachovici Lukáš Trčálek (5,5 bodu ze 6 zápasů) a na čtvrté šachovnici Jarek Lukaštík (4 body ze 6 zápasů). Ve vítězném družstvu Masarykova gymnázia „A“ hrála na třetí šachovníci Adéla Bierská se ziskem 4,5 bodů ze 6 zápasů. Oba týmy postoupily do krajského kola.

V kategorii základních škol 6. až 9. třída jsme měli zastoupení v celcích Základní školy Valašská Polanka a Masarykova gymnázia. Po dramatickém boji do posledního kola obsadil celek Masarykova gymnázia třetí místo s náskokem pouhého půl bodu před celkově čtvrtou Valaškou Polankou A. Na výsledku Masarykova gymnázia se podíleli z hráčů Sokola Ústí: na druhé šachovnici Jakub Schön, který získal 5 bodů ze 7 zápasů a na čtvrté šachovnici Jirka Ptáček se ziskem 4 bodů ze 4 zápasů. Za celek Valašské Polanky bodovali: na první šachovnici Filip Matůš se ziskem 5,5 bodů ze 7 zápasů, na druhé šachovnici Matěj Kovář získal 5 bodů ze 7 zápasů, na třetí šachovnici Jakub Dorňák získal 4 body ze 7 zápasů. Na čtvrté šachovnici Lukáš Žák 4 body ze 7 zápasů. Bohužel předvedené výsledky nestačily na první dvě postupová místa do krajského kola.

V kategorii základních škol 1. až 5. třída dosáhla ZŠ Valašská Polanka historicky největšího úspěchu, když celou kategorii vyhrála a postoupila do krajského kola. Na celkovém vítězství se výsledkově podíleli: na první šachovnici Jakub Matůš, který získal 6 bodů ze 7 zápasů, na druhé šachovnici uhrál Toník Randus 6,5 bodu ze 7 zápasů, na třetí šachovnici bojoval s přehledem kapitán týmu Ondra Grycman se ziskem 7 bodů ze 7 zápasů a na čtvrté šachovnici hrál novic týmu Michal Dorňák, který získal 3 body ze 7 zápasů.

Všichni hráči Sokola Ústí zaslouží pochvalu za předvedený výkon a postupujícím přeji hodně úspěchů v krajském kole, které se koná v lednu ve Zlíně.

Výsledky lze najít ZDE
Fotogalerie (Josef Kovařík): ZDE