Okresní přebor škol – Vsetín

V pondělí 7.12. se uskutečnilo v SVČ Alcedo Vsetín Okresní kolo Přeboru škol. Hrálo se na 7 kol olympijským bodovacím systémem. Náš šachový oddíl měl hráčské zastoupení ve všech třech kategoriích. 

V nejstarší kategorii středních škol zvítězilo družstvo SPŠS „A“ Vsetín, ve kterém přispěl na čvrté šachovnici plným počtem 6 bodů ze 6 zápasů Jarek Lukaštík. Na druhém místě se umístilo Masarykovo gymnázium „A“, za které získal na první šachovnici David Trčálek 5 bodů ze 6 zápasů. Oba týmy postoupily do krajského kola. Třetí medailovou příčku obsadilo družstvo SPŠS „B“, kde jsme měli dva zástupce. Na první šachovnici získal Radek Zgarba 4 body z 6 zápasů a na druhé šachovnici Lukáš Trčálek uhrál taky 4 body ze 6 zápasů. Celky SPŠS „A“ a Masarykova gymnázia „A“ postoupily do krajského kola.

V kategorii základních škol 6 až 9 třída jsme měli zastoupení v celku družební Základní školy Valašská Polanka a Masarykova gymnázia. Po dramatickém boji do posledního kola obsadil celek Valašské Polanky s náskokem pouhého půl bodu postupovou druhou příčku. Na výsledku se podíleli: na první šachovnici Filip Matůš se ziskem 5 bodů ze 7 zápasů, na druhé šachovnici Matěj Kovář získal 6 bodů ze 7 zápasů. Na třetí šachovnici Jakub Dorňák získal 3 body ze 7 zápasů. Na čtvrté šachovnici se střídali David Žídek, 3 body z 5 zápasů a Lukáš Žák 1 bod ze 2 zápasů. Pochvalu zaslouží celý tým za postup do krajského kola a předvedený kolektivní výkon. Za celkově páté (od druhého postupového místa je dělily pouhé 2 body) Masarykovo gymnázium hráli další naši dva zástupci. Na první šachovnici Jirka Ptáček získal 3 body ze 7 zápasů a Jakub Schön na druhé šachovnici 5 bodů.  

V kategorii základních škol 1 až 5 třída bojovali za ZŠ Valašská Polanka naši nejmladší hráči, kteří po dobrém výkonu obsadili postupové druhé místo. Na stříbrné pozici se výsledkově podíleli: na první šachovnici Ondra Grycman, který získal 5 bodů ze 7 zápasů, na druhé šachovnici uhrál Jakub Matůš 6 bodů ze 7 zápasů, na  třetí šachovnici bojoval Toník Randus se ziskem 6 bodů ze 7 zápasů a na čtvrté šachovnici hrál Dan Pastucha, který získal 3 body ze 7 zápasů.

Všichni hráči Sokola Ústí zaslouží pochvalu za předvedený výkon a postupujícím přeji hodně úspěchů v krajském kole, které se koná 15. ledna ve Zlíně.

Štítky: