Mistrovství ČR do 8 let

Poslední dubnový víkend se konalo ve Vyškově Mistrovství ČR do 8 let. Hrálo se na 9 kol s časovým limitem 20 minut + 10 sekund na tah. Náš oddíl reprezentovala Juliána Grycmanová.

V sobotu čekala Julku porce 6 zápasů, rozdělených po třech na dopoledne a odpoledne. Turnaj začala vítězstvím nad Jolanou Štědrovou z TJ Kavalír Sázava. V druhém kole byla nad Julčiny síly Barbora Míčová z Beskydské šachové školy. Dopoledne završila výhrou nad Zuzanou Starou z Brankovic. V odpoledním trojkole zahájila vítězstvím nad Julií Řezáčovou z Postoupek. To ji vyneslo na třetí hrací stůl, kde však nestačila na Lindu Slívovou z ŠK Teplice. Sobotní porci utkání zakončila vítězstvím nad Laurou Langerovou z ŠK Český Těšín, což Julku vyneslo do první desítky hráček.

V neděli čekalo závěrečné trojkolo. Na úvod přišlo zaváhání proti Lucii Štávové z DDM Moravské Budějovice. V osmém kole přišla výhra nad Eliškou Janoškovou z ŠK Líně. Poslední deváté kolo určilo Julce za soupeřku Adélu Bažantovou z ŠK Staré Město ze kterou bojovala o umístění v první desítce.  V tomto utkání se však radovala z vítězství soupeřka.

Přesto celkový zisk 5 bodů a konečné 14. místo v konkurenci 40 hráček z celé České republiky byl kvalitní výsledek, za který zaslouží Julka velkou pochvalu. Poděkování patří i Davidu Trčálkovi a Adéle Bierské, kteří Juliánu trenérsky připravují.