Medailové žně v Jablůnce!

V sobotu 7.3.2015 se deset hráčů našeho oddílu vypravilo na třetí díl turnajů Mistrovství Valašska 1.Vasto tour. Naši kluci zasáhli do bojů ve všech třech kategoriích.

V kategorii do 10 let jsme měli zastoupení ve třech hráčích a všichni dosáhli velmi pěkných výsledků. Nejlepšího výsledku dosáhl bronzovým místem se ziskem 6 bodů ze 7 zápasů Ondra Grycman, když zaváhal pouze v souboji s oddílovým kolegou Kubou Matůšem. Právě nejmladší hráč výpravy, Jakub Matůš, se umístil se ziskem 5,5 bodu na nepopulárním 4.místě, když nestačil pouze na pozdějšího vítěze turnaje Toma Kabeláče a smírně odešel od partie s Livií Bajzovou z Půchova. Oba kluci předvedli vynikající výkon a jen kousek chyběl k celkovému vítězství. Dalším velmi příjemným překvapením bylo celkové 8. místo Toníka Randuse (5 bodů ze 7). Tonda po zaváhání v prvním kole ztratil bod už jenom se stříbrnou Janou Šošovičkovou z Dubnice nad Váhom. Právě bojovný výkon a umístění Tondy byl pro mě jedním z největších překvapení celé naší výpravy.

V kategorii do 13 let získal stříbrnou medaili Jirka Ptáček se ziskem 6 bodů ze 7 zápasů, když zaváhal pouze ze celkově třetím Štěpánem Řezníčkem ze Zbrojovky Vsetín. Na 11. místě se umístil se ziskem 4.bodů Matěj Kovář. Maťovi nevyšly zápasy proti silným hráčů v této kategorii a tak se strátou 3 bodů se umístil na začátku druhé desítky. Na 22. místě se ziskem 3 bodů skončil David Žídek. Davidovi nevyšel závěr turnaje, ale určitě má na víc, bude-li na sobě pracovat. Další naši kluci Jakub Dorňák a Dan Pastucha skončili se ziskem 2 bodů na 33. a 34. místě a každý takový turnaj jim přináší nové šachové zkušenosti a můžou se jen zlepšovat.

 

 

V nejstarší kategorii do 16 let, ve které chybělo několik tradičních účastníků, kteří v tomto termínu startovali na Mistrovství ČR v Koutech nad Desnou, jsme měli dvě želízka v ohni v podobě Radka Zgarby a Filipa Matůše. Právě tato kategorie přinesla dramatickou zápletku se šťastným koncem pro naše barvy. Radek držel vítěznou serii do 5 kola, když využil časové tísně Jakuba Jiříčka ze Sokolu Skalička. V dalším kole narazil na našeho Filipa Matůše, který měl na kontě pouze zaváhání s tímto hráčem. Filipovi se v oddílovém derby podařilo zvítězit, a tak Radek s Filipem v doprovodu Jakuba Jiříčka šli do posledního kola do boje o celkové vítězství bodově srovnaní. Filipovovi se podařilo udržet remizu s Vojtou Jiříčkem ze Sokola Skalička, což mu vyneslo bronzovou příčku. Filip nadále pokračuje v růstu výkonnosti a neustále potvrzuje, že je schopen hrát i s mnohem zkušenějšími soupeři, proto taky hraje kategorii do 16ti let, ač věkem patří stále do kategorie nižší. Boj o zlato se zúžil na Radka Zgarbu a Jakuba Jiříčka. Oba své zápasy bezpečně vyhráli a tak při shodě bodů o zlatu Radka Zgarby rozhodlo pomocné hodnocení, které měl náš hráč lepši také díky vzájemnému zápasu.

Za úspěšnou reprezetaci oddílu si zaslouží velkou pochvalu všichni hráči. Je vidět že na sobě pod kvalitním trenérským vedením Davida Trčálka kluci pracují a chtějí se zlepšovat. Odměnou za tréninkové „dávky“ budiž jim dosažené výsledky a bezpochyby radost ze hry samotné, která z nich jen čiší.

Poděkování samozřejmě zaslouží i řidiči naší výpravy Marek Matůš, Josef Grycman a Mirka Židková.

Zde lze studovat výsledky (HD10, HD13, HD16)
Zde si lze prohlédnout fotogalerii Marka Matůše.
Zde si můžete prohlédnout průběžné pořadí celé série.