Medailové žně na Mistrovství mládeže Valašska - 1. Vasto tour 2015/2016

Čtvrtým Májovým turnajem série konaném na vsetínských Maštaliskách vyvrcholilo Mistrovství mládeže Valašska – 1. Vasto tour 2015/2016. Výprava Sokola Ústí pro tento turnaj měla 13 účastníků.

V nejstarší kategorii do 16 let jsme měli tři zástupce. Dominantním výkonem zvítězil se ziskem 6,5 bodu ze 7 zápasů Radek Zgarba. Na sedmém místě ze ziskem 4 bodů se umístil Filip Matůš a na 15. místě skončil Matěj Kovář. Oba zmiňovaní hrají tuto kategorii, ačkoli věkově patří do kategorie do 13 let.

V prostřední kategorii do 13 let jsme měli hned sedm zástupců. Nejvýš se umístil na celkově 8. místě Jakub Dorňák, který získal 4,5 bodu ze 7 zápasů, na 16. místě se ziskem 4. bodů Ondra Grycman, na 17. místě se stejným počtem bodů skončil Filip Fojtík. Na 27. místě skončila se ziskem 3 bodů Veronika Vychopňová, 29. místo se ziskem 2,5 bodu obsadila Martina Jehlářová, 30. místo se ziskem 2 bodů uhrál Vít Fojtík a na 35. místě skončila se ziskem 1 bodu Bára Hrabicová.

V kategorii do 10 let jsme měli 3 zástupce. Stříbrnou příčku obsadil Jakub Matůš, který získal 6 bodů ze 7 zápasů. Na bronzové pozici se umístil Antonín Randus, který uhrál 5,5 bodu. Naše nejmladší účastnice, pětiletá Juliána Grycmanová, obsadila se ziskem 2 bodů 36. místo.

Ihned po ukončení turnaje začalo přepočítávání výsledků celé čtyřturnajové  série 1. Vasto tour. Započítávány byly výsledky tří nejlepších umístění na čtyřech turnajích celé série hráčů působících v Regionu Valašsko (okres Vsetín).

Naši hráči získali v celkovém hodnocení ve všech třech kategoriích hned 5 medailí.

V kategorii do 16 let získal celkové vítězství a Mistrem Valašska se stal hráč Sokola Ústí Radek Zgarba (2 vítezství a jedno 2. místo). Na třetím místě o pomocné hodnocení skončil Filip Matůš (2., 5. a 6. místo).  Na 9. místě skončil Matěj Kovář (2x10 místo, 5. místo). Na 14. místě skončil Jirka Ptáček (9 a 8. místo). Všichni posledně jmenovaní hráli ve starší kategorii, ačkoli patřili věkem do kategorie do 13. let. Započítávány byly v této kategorii výsledky 24 hráčů a hráček.

V kategorii do 13 let obsadil celkové třetí místo Ondřej  Grycman (2., 4. a 8. místo). Na 9. místě skončil Jakub Schön (4. a 5. místo). U Jakuba bylo škoda neúčasti na posledním turnaji, kde mohl bojovat o medaile. Na 11. místě skončil Jakub Dorňák (9. a 8. místo). Dále se umístili: 12. místo Matěj Kovář, 14. místo Jiří Ptáček (odehráli pouze 1 turnaj v této kategorii a přešli do kategorie do 16 let), 25. místo Lukáš Žák, 27. místo Filip Fojtík, 32. místo Martina Jehlářová, 34. místo Veronika Vychopňová a Vít Fojtík, 49. místo Barbora Hrabicová. Hodnoceno bylo celkem 50 hráčů a hráček.

Kategorie do 10 let nám přinesla zlatou a stříbrnou medaili. Mistrem Valašska se stal Jakub Matůš (2 x 1. místo a 2. místo). Hned za ním, na stříbrné příčce, skončil Antonín Randus (1. místo, 2 x 2. místo). Na 38. místě skončila pak naše nejmladší hráčka Juliána Grycmanová. Hodnoceno bylo celkem 50 hráčů a hráček.

Ziskem pěti medailí (2x zlatá, 1x stříbro a 2x bronz) se hráči Sokolu Ústí stali nejúspěšnějším oddílem v Regionu Valašsko. Pochvalu zaslouží však všichni hráči, kteří do turnajů zasáhli. Poděkování patří i rodičům hráčů, kteří byli nápomocní při organizaci turnajů.

Oficiální fotogalerie: ZDE
Výsledky turnaje lze najít ZDE
Celkové výsledky série 1. Vasto tour: ZDE