Krajský přebor starších žáků 2015/2016: 1. - 3. kolo

Sestava družstva

V sobotu 9. ledna proběhlo ve Zlíně první trojkolo Krajského přeboru starších žáků. Náš tým v sestavě Zgarba, Matůš Filip, Bierská Adéla (hostování z ŠKZ Vsetín), Kovář a Ptáček vstoupil do první série tří zápasů. Prvním soupeřem byl celek DDM Slavičín, který jsme bezpečně přehráli 5 : 0.

Ve druhém kole nás čekal celek Sokol Postoupky, který v minulém roce hrál v 1. lize. Tento celek nastoupil v nekompletní sestavě, a proto nebyl pro náš celek překážkou a opět jsme jasně zvítězili 5 : 0.

Ve třetím kole jsme narazili na Adéla Bierská - hostování z ŠKZ Vsetínsilný celek ŠK Zlín. Tento zápas měl dramatický náboj od začátku až do konce. První vyhrál na páté šachovnici Jirka Ptáček. ŠK Zlín vyrovnal, když Kryštof Suchánek využil převahu v koncovce na druhé šachovnici proti Filipu Matůšovi. Remízou ve vyrovnané koncovce skončila partie mezi Matějem Kovářem a Hanušem Suchánkem. Poté šel Zlín do vedení, když na první šachovnici podlehl po boji Radek Zgarba Martinu Hronkovi a Zlín se dostal do jednobodového vedení. Výsledek zápasu tak zůstal na Adéle Bierské, která musela zvítězit, aby se vyrovnal celkový stav utkání. Tento úkol, ač pod tlakem, bezpečně zvládla a stanovila konečný stav na 2,5 : 2,5. Touto remízou se náš celek usadil po třetím kole na třetím místě a tím potvrdil ambici o co nejlepší umístění v celé soutěži. Pochvalu zaslouží všichni členové družstva za předvedený výkon. Další trojkolo se hraje 23. ledna.