Krajský přebor škol

​Ve středu 6. února se v prostorách Alceda sešlo nejlepších čtyřiadvacet družstev z okresních přeborů, aby se utkala o šest volných míst na Mistrovství republiky škol.​ Náš oddíl zde měl několik zástupců v různých školách a kategoriích.

​V kategorii druhého stupně se nejlépe dařilo družstvu ZŠ Valašská Polanka, která po prvním kole, kdy prohrála s Mas. Gymnáziem Vsetín, vyhrála postupně všechna svá utkání a s náskokem 2 bodů zaslouženě získala první místo a tedy postup na MČR. Za toto družstvo hráli Matěj Kovář (4b ze 7), Toník Randus (4b ze 7), Ondra Grycman (6b ze 7) a Kuba Matůš (6b ze 7). Druhé postupové místo si vybojovalo právě družstvo gymnázia, ve kterém reprezentoval náš hráč Jiří Ptáček (4 body ze sedmi partií). 

 
V kategorii středních škol vyhrálo družstvo SPŠS Vsetín, jehož barvy hájil náš hráč Radek Zgarba (5,5 ze 7) a Ondřej Vraj (6 ze 7), který za nás hostuje v lize mládeže. Třetí místo přišlo Masarykovu Gymnáziu, za které hrála naše hostující hráčka v A týmu a trenérka dětí Adéla Bierská (2,5 ze 7).
 
Gratulujeme všem postupujícím a těšíme se na Mistrovství ČR, o jehož pořadateli zatím nebylo rozhodnuto, jisté je jen datum konání, a sice 18. a 19. června 2019.
Štítky: