Krajský přebor škol

Tým Masarykova gymnázia Vsetín - autor Josef Kovařík

Hned čtrnáct hráčů našeho oddílu (dvanáct kmenových a dva hostující) zasáhlo do bojů v Přeboru škol Zlínského kraje, který se konal v pátek 15. ledna v klubovně ŠK Zlín. Zúčastnilo se 8 škol, které se kvalifikovaly z okresních kol ze čtyř okresů Zlínského kraje ve třech kategorii. Hrálo se na 7 kol s časem 2 x15 minut. Bodovalo se olympijským způsobem (na počet získaných bodů).

V kategorii středoškoláků dosáhli největšího úspěchu naši hráči v družstvu SPŠS Vsetín, které získalo stříbrné medaile, když celkové vítězství jim při shodě bodů uteklo pouze o pomocné hodnocení. V tomto týmu bodoval Josef Bednařík, hostující u nás ze Sokola Hošťálková, se ziskem 5,5 bodu ze 7 zápasů a Jarek Lukaštík, který získal 6 bodů ze 7 zápasů. Hned o příčku níž, na bronzovém místě, skončilo družstvo Masarykova gymnázia Vsetín, jehož barvy hájili David Trčálek (4/7) a Adéla Bierská, hostující u nás z ŠKZ Vsetín (3/4). Tyto tři týmy postoupí na Mistrovství ČR škol. Na čtvrtém místě se umístilo družstvo SPŠS Vsetín B, kde jsme měli dva zástupce: Radek Zgarba získal 5/7 a Lukáš Trčálek 3,5/7. V této kategorii odvedli všichni naši hráči kvalitní výsledky, za které jim patří uznání.

V kategorii 6 až 9 třída jsme měli v družstvu ZŠ Valašské Polánky pět zástupců: Filip Matůš získal 6 bodů ze 7 zápasů. Matěj Kovář 1,5/7, Jakub Dorňák 1/7, David Žídek 1,5/4 a Lukáš Žák 1/3. Tady se klukům nepodařilo bodově navázat na Filipův výkon na první šachovnici a tak skončili na celkovém 6. místě.

V nejmladší kategorii 1. až 5. třída v celku ZŠ Valašské Polanky bojovali čtyři naši zástupci: Ondra Grycman získal 1 bod ze 7 zápasů, Jakub Matůš 4,5/7, Toník Randus 5,5/7 a Dan Pastucha 2,5/7, což stačilo na konečné 5. místo. Kluci bojovali, ale v některých případech jim chyběl i kousek štěstí k lepšímu umístění.

Kompletní výsledky Přeboru škol Zlínského kraje můžete studovat ZDE.
Fotogalerie pana Kovaříka ZDE.