Krajské přebory mládeže 2024

V sobotu 10. února proběhl přebor Zlínského kraje v šachu. Hrála šestičlenná družstva dětí narozených v roce 2012 a mladší, která bojovala o postupové místo na MČR.

Naše družstvo bylo složeno z šesti dětí: Ema Trčálková, Hugo Hadaš, Ondra Kříž, Martin Trčálek, Matouš Bajger a Matouš Cvejn. Cíl bylo dobře si zahrát, potrápit favority a hlavně si užít turnaj, který pro polovinu týmu je stále hlavně sběrna zkušeností.

Pohled do hracího sálu

Postupně se nám všechny cíle dařilo plnit. Partie byly zajímavé, nabité poučnými okamžiky, hezkými kombinacemi a samozřejmě také hromádkou chyb. Po čtyřech výhrách a třech prohrách se naše družstvo umístilo těsně na 4. místě.

Odkaz na výsledky.

Podobná soutěž, jen v delších partiích, tedy vážným tempem (podobně jako MČR) se konala ve dvou sobotách v lednu a březnu. Šlo o Krajský přebor mládeže, tedy starších dětí. V této soutěži nás reprezentovali: Petr Novotný (3 body ze 7), Jakub Matůš (5/7), Filip Trčálek (6,5/7!), Ema Trčálková (5/7) a Hugo Hadaš (5,5/7).

Tato šestice bojovala statečně, předváděla dobré výkony, postupně porazila Napajedla, Vsetín, Vlčnov, Staré Město a Boršice. Jediným soupeřem, který nás pokořil, byl vítěz soutěže Sulimov, který zaslouženě postupuje do 1. ligy mládeže.

Petr Novotný, host z Prostějova

Odkaz na výsledky

Děkujeme všem hráčkám a hráčům za vzornou reprezentaci, podporovatelům za pomoc v soutěžích a těšíme se na další šachové akce.