Krajské kolo škol aneb všichni dobří medailisté

V pátek 9. února se v klubovně ŠK Zlín sešlo čtyřiadvacet školních družstev, které se nominovaly z okresních přeborů škol. K šachovnicím usedli v průběhu sedmi kol, kdy se hrálo systémem každý s každým, celkem 102 šachistů. Hrálo se s vědomím, že první dva týmy z každé kategorie postupují na Mistrovství České republiky školních družstev. 

V nejstarší kategorii středních škol měl náš oddíl zástupce v družstvu SPŠS Vsetín a to Radka Zgarbu a Lukáše Trčálka, za Masarykovo gymnázium Vsetín hrála Adéla Bierská. Právě mezi těmito celky se vedl boj o stříbrnou pozici, kterou nakonec získal a tím si zajistil postup na MČR celek SPŠS Vsetín se ziskem 20,5 bodů, ve složení Krejča zisk 5,5 bodu ze 7, Zgarba 5/7, Vraj 4/7 a Trčálek 6/7. Celkově o bod méně získalo Masarykovo gymnázium, kde odvedla skvělý výkon Adéla Bierská, když získala 7 bodů ze 7 zápasů.

V kategorii škol základních škol druhého stupně (6. – 9. třída) reprezentovali barvy naší družební školy ZŠ Valašská Polanka členové našeho oddílu Filip Matůš, Matěj Kovář, Ondřej Grycman a Jakub Dorňák. Tento tým dokázal svou sílu a zvítězil po skvělém kolektivním výkonu s celkovým ziskem 22 bodů, na kterém se bodově podíleli: Filip Matůš 5 bodů ze 7 zápasů, Matěj Kovář 4/7, Ondřej Grycman 6/7 a Jakub Dorňák 7/7. Tímto výsledkem si vybojovali účast na Mistrovství ČR. Na třetím místě v této kategorii skončil celek Masarykova gymnázia Vsetín, za které uhrál 2,5 bodu ze 7 zápasů další náš hráč Jiří Ptáček.

V nejmladší kategorii základních škol prvního stupně (1. - 5. třída) působil další celek ZŠ Valašská Polanka, jehož barvy hájili nejmladší členové našeho oddílu. Tento celek obsadil konečné třetí místo se ziskem 19 bodů, na kterém se bodově podíleli: Jakub Matůš se ziskem 5 bodů ze 7 zápasů, Antonín Randus 7/7, Karolína Kovářová 3/7 a Juliána Grycmanová 4/7.

Všem našim hráčům děkuji za skvělé výsledky a postupujícím přeji hodně úspěchů na mistrovství ČR.

Fotogalerie: ZDE
Výsledky: ZDE