GP Zlínského kraje v Bezměrově

V sobotu, 29.11., jsme se vypravili do Bezměrova, abychom zde odehráli první turnaj série GP Zlínského kraje mládeže do 14ti let. Pořadatelé ze Sokola Postoupky přivítali 83 hráčů a hráček ze 14 šachových oddílů. Hrálo se, jak je již zvykem, švýcarským systémem na 7 kol tempem 2x20 minut. Mladí šachisté a šachistky bojovali ve třech věkových kategoriích. Ve hře nebyly jen medaile, poháry a věcné ceny, nýbrž i postupová místa na Mistrovství České republiky.

Výprava, vzadu David Trčálek a Vladislav Hrtáň. Vepředu zleva Toník, Kuba, Filip, Jirka a Matěj.

 

Naše výprava byla následující: Antonín Randus (kategorie do deseti let), Matěj Kovář, Filip Matůš a Jirka Ptáček z Karolinky (všichni kategorie do 12ti let). Nehrající, ale z pohledu motivačního nesmírně důležitý člen byl také Kuba Matůš, který naše hráče bedlivě sledoval a s úsměvem ochutnával zdejší šachové prostředí.

Toník jel na tento turnaj především sbírat zkušenosti. Jeho dobrá nálada a dostatek energie mu ve čtvrtém kole přinesly odměnu v podobě půlbodu, na který v posledním kole sebevědomě a rychle navázal bod celý. Celkově hrál Toník pěkné šachy, jen zatím často nechává soupeři až moc figurek.

Toník, vlevo přihlíží Kuba Matůš.
Matěj dostal v prvním kole nebezpečného Jáchyma Karlíka z Hošťálkové, který až do posledního kola bojoval o prvenství v turnaji. Po bojovné a velmi složité partii nakonec odchází poražen, což ale ihned napravil a z dalších dvou kol přináší dva body se zbrojováckým Martinem Dvořákem a Ondřejem Zahradníkem z Boršic. Prostřední část turnaje, kolo 4. a 5., hrál Matěj se soupeři z přední části tabulky, a ač bojoval statečně a téměř vždy dohrával poslední (spotřeboval  tedy nejvíce času), tak na své soupeře nestačil. Opět si spravil chuť a famózním finišem 2/2 skončil se 4 body na velmi slušném 11 místě.

Matěj
Jirka zahájil turnaj výhrou, což jej přiřadilo v druhém kole k Filipovi, se kterým po dlouhé partii prohrává. Nicméně další dvě kola bodoval opět naplno a po prohře s vítězem turnaje a následující remíze s celkově osmým Lukášem Macháčkem v posledním kole zabral a získal celý bod, což v celkovém součtu dělá 4,5 bodu, tedy 9. místo.

Jirka
Filip v prvním kole potvrdil roli favorita a vyhrál, v kole druhém hrál s Jirkou, se kterým v dlouhé partii vyhrává také. Další dvě kola odešel od partií smírně, což jej posunulo tabulkou níže, ale v kole 5 se posun obrací a výhrou se zasloužil o partii s Viktorkou Všetulovou, vítězkou kategorie dívek do 12ti let, se kterou prohrává. Do posledního kola dává zbytky sil a získává další bod, který mu přináší 3. místo ve své kategorii.

Bronzový Filip Matůš

Z dalších výprav je třeba vyzdvihnout zisk plných sedmi bodů a náskok 1,5 bodu, suverénní první místo Štěpána Řezníčka v kategorii do deseti let, a také ovládnutí kategorie do čtrnácti let bratry Vrajovými, kteří si rozebrali první dvě místa!Trojice vítězů kategorie chlapců do dvanácti let. Vlevo od Filipa vítěz turnaje Pavel Opluštil. Úplně vlevo stříbrný Horáček Tibor

Zde si můžete studovat výsledky.
Zde se nachází pár fotek z turnaje.
Zde článek pořádajícího oddílu.
 

 

Komentáře

Výborný výkon všech kluků , zvláště v kategorii do 12. let. Vyzdvihl bych zvlášť bronzové umístnění Filipa Matůše ,který získal teprve druhou medaili z krajské GP v historii klubu . Ale i Jirka Ptáček (hostuje u nás z TJ Karolinka) a Matěj Kovář odehráli dobrý turnaj. Věřím, že se klukům podaří na Bezměrov navázat i ve zbývajících turnajích krajské GP. Díky také patří řidičům výpravy pánům .Ptáčkovi a Matůšovi, kteří přispěli k dobré atmosféře celé výpravy.