GP Zlínského kraje 2017/2018: Zlín - Malenovice

V sobotu 2. 12. zajížděli naši žáci na první turnaj série GP Zlínského kraje do Zlína - Malenovic. Výprava skýtala 7 hráčů, kteří startovali ve věkových kategoriích do 10, 12 a 14 let. Hrálo se 7 kol s časovým intervalem na 2 x 20 minut + 2 s na tah.

V nejstarší kategorii do 14 let jsme v 24 členné startovní listině měli dva hráče.  Matěje Kováře a Ondru Grycmana. Hochům turnaj bodově moc nevyšel a tak obsadili: Matěj Kovář se ziskem 4 bodů konečné 9. místo a Ondra Grycman se ziskem 3,5 bodu konečné 12. místo.

V kategorii do 12 let v startovní listině čítajících 32 hráčů startoval v našich barvách Toník Randus. Toník bojoval o čelo turnaje, ale bodovou ztrátu za remízové souboje se mu podařilo proměnit se ziskem 4,5 bodu v konečné 6. místo.

V nejmladší kategorii do 10 let ve  startovní listině o 46 hráčích, bojovali čtyři naši zástupci. Svou kvalitu potvrdil Jakub Matůš, kterému se podařilo svou kategorii se ziskem 6,5 bodu vyhrát, když ztratil pouze půl bodu s druhým v pořadím, Tomášem Danielem Kubínem, kterého při shodě bodů předstihl o pomocné hodnocení.  Další naši zástupci získali shodně 3 body, což stačilo na 27. místo pro Kryštofa Gajdoše, 30. místo pro Karolínu Kovářovou a 31. místo pro Juliánu Grycmanovou.

V hodnocení oddílů se umístili hráči Sokola Ústí při zisku 50 GP bodů na celkovém 5. místě ze 14 hodnocených klubů.

Všichni hráči zaslouží pochvalu za snahu o co nejlepší umístěné. Poděkování taky zaslouží řidiči výpravy pánové Marek Matůš a Ivan Randus.

Výsledky: ZDE
Fotogalerie: ZDE