GP Zlínského kraje 2017/2018 – 3. turnaj ve Starém Městě

V sobotu 23. března proběhl ve Starém Městě třetí turnaj GP Zlínského kraje v rapid šachu. GP se hraje na čtyři turnaje a každému hráči se počítají tři nejlepší umístění. GP je postupový turnaj a nejlepší dva hráči (v kategorii H14 nejlepší tři hráči) postupují na mistrovství ČR, které se uskuteční v září.

V nejstarší kategorii H14 jsme měli 2 hráče: Matěje Kováře a Ondru Grycmana. Matěj získal 4 body a umístil se na celkovém 12. místě. Ondra získal 3.5 bodu a to znamenalo 17. místo. Ondra a Matěj změřili své vzájemné síly ve 4. kole a po boji se dohodli na remíze. Kategorii vyhrál s plným bodovým ziskem Vlastimil Babula. Celkem v kategorii HD14 startovalo 35 hráčů.

V kategorii H12 jsme měli pouze jednoho účastníka: Toníka Randuse. Toník bojoval v každé partii, získal 5.5 bodu a umístil se na výborném 3. místě. Kategorii vyhrál Jan Vávra se 6 body. Celkem v kategorii HD12 startovalo 36 hráčů.

V nejmladší kategorii jsme měli nejsilnější zastoupení: Jakuba Matůše, Kryštofa Gajdoše, Karolínu Kovářovou a Juliánu Grycmanovou. Kubovi se turnaj povedl a se ziskem 6 bodů obsadil celkové 2. místo. Ztratil bod pouze s vítězem kategorie Tomášem Danielem Kubínem. Kryštof získal 3 body a umístil se na celkovém 33. místě. Mezí dívkami zabojovala Juliána a se ziskem 4 bodů získala 2. místo. Hned za ní se na 3. místě umístila Karolína. Celkem v kategorii HD10 startovalo rekordních 55 hráčů.

Po třetím turnaji zatím náš oddíl drží jedno postupové místo na zářiové mistrovství ČR – Jakub Matůš je na průběžném celkovém 2. místě. V sobotu 19. května se bude hrát poslední 4. turnaj, který ale může ještě s celkovým pořadím zamíchat :-)