GP Zlínského kraje 2015/2016 je u konce

Do finále vstoupil čtvrtým turnajem ve Zlíně Malenovicích letošní ročník GP Zlínského kraje. Ve hře bylo jak konečné umístění, tak i postupové místa na Mistrovství ČR. Náš oddíl vyslal do konkurence s nejlepší krajskou špičkou na tento turnaj osmičlennou výpravu hráčů bojujících o přední umístění v celém seriálu GP.

V kategorii do 14 let jsme měli největší želízko v boji o postup, Filipa Matůše. Filip předvedl soustředěný, kvalitní výkon a podařilo se mu celý turnaj se ziskem 6,5 bodu vyhrát. Na 8. místě skončil se ziskem 4 bodů Jirka Ptáček a na 12. místě se stejným bodovým ziskem se umístil Jakub Schön. 18. místo čekalo na Jakuba Dorňáka, který získal 2 body. Startovalo 22 účastníků.

V kategorii do 12 let jsme měli dva naše zástupce. Matěj Kovář si po několika předešlých turnajových nezdarech spravil chuť celkovým 4. místem se ziskem 4,5 bodu. Ondra Grycman se ziskem 4 bodů skončil na 10. místě. V kategorii startovalo 19 hráčů.

V kategorii do 10 let předvedli bojovný výkon okořeněný derby soubojem v posledním kole Toník Randus s Jakubem Matůšem. V tomto souboji byl šťastnější Toník, kterého vítězství vyneslo na celkové 5. místo se ziskem 5 bodů. Hned za ním, na celkovém 6. místě skončil se ziskem 4,5 bodu Jakub. V kategorii startovalo 24 hráčů.

Hned po skončení turnaje se začali počítat konečné výsledky celé GP Zlínského kraje. Do konečné tabulky byly započítávány tři nejlepší výsledky ze čtyř turnajů celé GP.

V kategorii do 14 let skončil na celkové stříbrné příčce Filip Matůš (1, 2, 6 místo). Tímto umístěním se kvalifikoval na Mistrovství ČR, které se bude konat v září v Klatovech. Na celkové 6 pozici se umístil Jirka Ptáček (3., 7., 8. místo). První dvacítku uzavírali na 19. místě Jakub Dorňák (10., 14., 19. místo) a na 20. místě Jakub Schön  (12., 15., 17. místo). Hodnoceno 36 hráčů.

V kategorii do 12 let se na konečném 4. místě umístil Matěj Kovář (3., 4. , 6. místo). Byť to není postup na Mistrovství ČR, jde o velmi kvalitní výsledek. Na pěkném celkově 9. místě skončil Ondra Grycmam (4., 9., 12. místo). Hodnoceno bylo 46 hráčů.

V kategorii do 10 let se umístili v první desítce dva naši hráči. Na celkově na 7. místě skončil Toník Randus (5., 5., 8. místo) a na celkově 9. místě se umístil Jakub Matůš (4., 6., 8. místo). Hodnoceno bylo 53 hráčů.

Velmi kvalitního výsledku jsme dosáhli v celkovém pořadí 25 šachových oddílů Zlínského kraje, kteří se zúčastnili soutěží GP Zlínského kraje. V tomto hodnocení náš oddíl potvrdil svou kvalitu, když se Sokol Ústí umístil na vynikajícím celkovém 3. místě za oddíly ŠK Staré Město a ŠK Zlín-Malenovice.

Poděkování patří všem hráčům za předvedené výsledky. Trenérům Martinu Beilovi a Davidu Trčálkovi za vynikající práci a rodičům za pomoc při zajištění účastí hráčů na turnajích Zlínského GP.