GP mládeže po 2. turnaji

V sobotu 19.2.2022 proběhlo ve škole v Zlíně-Malenovice v pořadí 2. turnaj grand prix Zlínského kraje. Našich dětí se do Malenovic vypravilo šest. Jak se jim dařilo?

Sebastian turnaj nastartoval se dvěma výhrami po sobě díky, kterým se vyšplhal až na třetí šachovnici, tam už Sebův soupeř ve šňůře sbírání bodů přerušil, avšak poté přidal ještě další dva body a celkově se čtyřmi body a dvanáctým místem odehrál velmi slušný a povedený turnaj.

 

Ema sbírala figurky soupeřů napříč celým turnajem. Už po šestém kole měla zajištěnou výhru mezi dívkami a v posledním kole bojovala na první šachovnici i o celkové umístění v kategorii do desíti let. Celkově 4,5 bodu a osmé místo.

Lenku po celý turnaj provázely příhody se šachovými vidličkami. Včasně "střelené" sérum proti dostávání vidliček však stihlo zabrat a Lenka nakonec vybojovala 3,5 bodu ze sedmi.

Filip po celý turnaj prosazoval své kvality a znalosti z poctivých tréninků, často dohrával jako úplně poslední a nestačil jen na pozdějšího vítěze turnaje. Remízou v posledním kole si zajist celkové druhé místo s 5,5 body.

Kája v nejstarší kategorii bojovala zejména s šancemi dotáhnout slušně rozehrané partie. Pár soupeřů se povedlo nachytat na patové pastičky, nicméně na více než 2 body to nakonec nestačilo.

Kuba v této kategorii získal bodů více, jediné slabší chvíle byly ve 4. a v 7. kole, kdy se partie rozsypaly před očima. Celkově však slušný výkon a konečných 5,5 bodů se 4. místem.

Po druhém turnaji série si nejlépe vedou Ema a Filip Trčálkovi, oba na prvním místě kategorií po řadě D10 a H12. Kája zatím 2. místo v dívkách do 14 let.

Výsledky chess-results
Pořadí po 2. turnajích

Fotogalerie

Matěj Kovář a David Trčálek