FIDE Open Staré Město 2015 - konečné pořadí

Hned trojici členů našeho oddílu najdeme ve startovní listině mezinárodního šachového turnaje "FIDE OPEN Staré Město 2015", který probíhal ve dnech 14. - 22. srpna. Fandili jsme Filipu Matůšovi, Matěji Kovářovi, Davidu Trčálkovi a také Adéle Bierské ze ŠKZ Vsetín, která na turnaj vyjela, stejně jako naši chlapci, pod vedením Martina Beila :-)

Po konečném 10. kole dopadli následovně: David 4,5 bodu - 74. místo, Filip 4 body - 87. místo, Adéla 4 body - 90. místo a Matěj 3,5 bodu - 102. místo.

Komentáře

Pochvala všem za výkon v 8.kole. Dneska je ho třeba potvrdit.Držím palce. V.H.

Pochvala všem za bojovný výkon a hráčům Sokola Ústí za vzornou reprezentaci Sokola Ústí během tohoto silně obsazeného FIDE turnaje. Zvláště bych chtěl vyzdvihnout výkon Filipa Matůše,kterému se podařilo vyhrát cenu za nejlepší umístněného hráče z Národním ELO koeficientem menším než 2000 ELO bodů. Speciální poděkování patří Martinu Beilovi a Davidu Trčálkovi za trenérské a organizační zabezpečení výpravy během celého turnaje.

Na Fide Open do Starého Města se povedla další velmi podařená výprava. Adéla, Matěj, Filip a David byli správná čtyřka a dobře spolupracovali i s řadou místních účastníků výpravy ze Starého Města a okolí. Nejpříjemněji mě překvapil Matěj, který zatím nemá odehráno moc tak těžkých turnajů, ale ještě více než na Přeboru města Vsetína ukázal, že je přemýšlivý, vnímavý a udatný šachový bojovník. Když bude pokračovat v tréninkové snaze a odehraje více takových turnajů, může se brzy prosadit nejen na krajské, ale postupně i na republikové úrovni. Solidní standard odehrál David, ale stále mám u něj pocit, že v turnajových partiích zdaleka nevyužívá všechny své možnosti. Snad si David při spoustě trenérských povinností najde víc prostoru i na rozvoj svého vlastního šachového talentu. Filip zahrál slušný turnaj, několik partií bylo velmi podařených. Krajskou špičku už Filip dobyl, na republikovou potřebujeme zařadit ještě o půl rychlostního stupně víc:-) Naše divoženka Áďa byla celý turnaj jako na houpačce, ke své obvyklé nebezpečnosti by potřebovala přidat více stability. Áďa a David navíc jako zkušení turnajoví borci výborně pomáhali i s chodem výpravy. Z místních účastníků výpravy se nejvíce dařilo Martinovi Húskovi a velké uznání za výkony na svém prvním dospěláckém turnaji zaslouží teprve devítiletá staroměstská naděje Maruška Vaňková. Celkově z mojí strany spokojenost s celou výpravou a budu se těšit na další takové. Borcům a divoženkám nejen z Ústí přeji hodně štěstí do dalšího šachování!