Domácí 1. VASTO tour ve znamení medailí

V sobotu 23. 10. pořádal Šachový oddíl Sokola Ústí ve spolupráci se Základní školou ve Valašské Polance první turnaj 1. VASTO tour v sezoně 2015/16. Turnaj se konal v Základní škole ve Valašské Polance a mladí šachisté se utkali ve věkových kategoriích do 16 let, do 13 let a do 10 let. Hrálo se na 7 kol švýcarským systémem v časovém tempu 2 x 13 minut + 2 vteřiny na tah.

V kategorii do 16 let startovalo 20 hráčů a hráček. Ve startovní listině měl Sokol Ústí dva zástupce a oba obsadili první dvě medailové místa. Celkovým vítězem se stal ze ziskem 6 bodů Radek Zgarba. Druhé místo po dramatickém boji pak obsadil se ziskem 5 bodů Filip Matůš. Na třetím místě se stejným bodovým ziskem, jen o horší pomocné hodnocení skončil Ondra Vraj ze Sokola Hošťálková.

V kategorii do 13 let startovalo 36 hráčů a hráček. Zde náš oddíl reprezentovalo 5 hráčů. Tato kategorie měla pro naše barvy velmi dramatický průběh, když o první tři příčky bojovali hned tři naši hráči. Nakonec z toho byli dvě medaile. Zlatou medaili získal s přehledem se ziskem 6,5 bodu náš Matěj Kovář. Na druhém místě skončil Jirka Ptáček, který uhrál 5,5 bodu. Na třetím místě se o pomocné hodnocení umístil Tomáš Kabeláč z TJ Valašské Meziříčí. Na nepopulárním čtvrtém místě, díky prohře v posledním kole právě s Tomášem Kabeláčem, skončil Ondra Grycman, který získal 5 bodů. První desítku hráčů uzavíral ze ziskem 4,5 bodu Jakub Dorňák. Na 21. místě se ziskem 2,5 bodu se pak umístil Lukáš Žák.

V kategorii do 10 let startovalo 25 hráčů a hráček. Tady jsme měli dva zástupce. Konečné třetí místo se ziskem 5,5 bodu získal Jakub Matůš a na 12. místě se umístil se ziskem 3,5 bodu Toník Randus. Turnaj vyhrál Michal Hanák z SVČ Rožnov p. R. Na druhém místě skončil Maroš Volánek z Dubníce nad Váhom.

Všichni hráči Sokola Ústí zaslouží velkou pochvalu za předvedené kvalitní výkony. Základní škole ve Valašské Polance děkujeme za poskytnuté prostory a za pomoc při organizování turnaje. Všem rodičům a členům šachového oddílu, kteří se podíleli na organizaci turnaje a jeho zázemí, za jejich dobře odvedenou práci pro úspěšné zvládnutí turnaje.

Vladislav Hrtáň

Zde lze studovat výsledky (HD10, HD13, HD16)
Zde si lze prohlédnout fotogalerii Marka Matůše.
Zde si lze prohlédnout fotogalerii Josefa Kovaříka.

Komentáře

Skvělá práce ústeckých sklízí medaile a zaslouženou chválu. Borci se předvedli skvěle za šachovnicemi, pořadatelský sbor nastavil vysokou laťku pro nový ročník 1. VASTO Tour. Paráda !!! Velice gratuluji. Pokud se chcete podívat, jak to při turnaji vypadalo, klikněte si na odkaz na fotogalerii: http://vskm.rajce.idnes.cz/1._VASTO_Tour_-_Valasska_Polanka_24.10.2015/