45. Přebor Vsetína

Ve dnech od soboty 4.7. do pátku 10.7. proběhl další ročník Přeboru Vsetína. Organizátoři se letos těšili početné účasti hráčů z šesti zemí. Klasicky se hrálo ve dvou turnajích - A FIDE OPEN a B Národní OPEN. Pozoruhodné je, že většina účastníků (78 hráčů) byla mladší dvaceti let. V tomto turnaji jsme také měli svoje zastoupení v šestici hráčů z našeho oddílu.

V turnaji A to byli Radek Zgarba a Filip Matůš. Oba dva si potvrdili svoje nasazení a v náročném turnaji úspěšně obhájili své papírové předpoklady. Pro Radka i přes jedno vynechané kolo. Pro Filipa super potvrzení nedávno vydané ratingové listiny.

Filip nejen potvrdil své nové ELO, ale taky umí vybrat dobré tričko!

V B turnaji si také všichni hráči přinejmenším udrželi své nasazení. Nejvíce dařilo Matěji Kovářovi (12. místo, 5,5 bodů), kterého od ještě lepšího výsledku zbrzdily remízy v posledních kolech.

Matěj, nejzkušenější z našich v B turnaji.

Hodně dobrý výsledek uhrál Kuba Matůš (34. místo, 4,5 bodů), který mj. připisuje 105 bodů do ratingu, dařilo se mu proti papírově silnějším hráčům. Kuba Dorňák i přes 2 kola volna uhrál 4 body a také přidává body ELO, . Filip Trčálek na svém prvním dospěláckém turnaji sbíral zejména zkušenosti a učil se novým věcem spolu s celou výpravou. Nakonec však kromě zkušeností získal také 2,5 bodů, což pro další dospělácké turnaje je dobrý start (mj. stejný výsledek jako třeba Matějův první Přebor Vsetína).

Filip na svém prvním dospěláckém turnaji zahrál velmi slušně.

V turnaji B také všichni naši hráči byli součástí výpravy Zlínského kraje, o kterou se starala trojice trenérů (Martin Beil, Dominik Parák a já) po celou dobu turnaje. Kromě šachového programu (rozbory partií a trénink, občasná příprava) také probíhala doprovodná setkání u tenisu, fotbalu, deskových her.

Díky všem zúčastněným za dobrý sportovní výkon a reprezentaci oddílu. Těším se na další šachové akce. Užívejte prázdniny, brzy zase na viděnou.