40.ročník Přeboru Vsetína

Ve dnech 4. až 11.7. se konal v Domě kultury jubilejní 40. ročník Přeboru Vsetína. Letošní ročník byl, co se týká kvality, nejlíp obsazeným turnajem pořádaným na Vsetíně.

Hlavního turnaje FIDE Open, hraného na 9 kol, se zúčastnilo 80 hráčů ze šesti zemí. Nás v tomto turnaji reprezentoval David Trčálek. V těžké konkurenci sbíral zkušenosti a získal nakonec 2,5 bodu, což mu stačilo na konečné 76. místo. David předvedl v turnaji bojovný výkon, někdy mu chybělo k úspěchu i trochu štěstí. 
 
Druhým turnajem byl Národní Open, hraný na 9 kol, kde jsme měli v konkurenci 69 hráčů hned 6 hráčů. První tříčlenná skupina zkušenějších „mazáků“ se měla podle nasazení pohybovat ve středu tabulky, popřípadě se pokusit o nějaké lepší umístění. Nejlíp se umístil na 35. místě Lukáš Trčálek, který získal 4,5 bodu. Lukáš podal solidní výkon a potvrdil zlepšující výkonost. Na 40. místě se umístil Filip Matůš se ziskem 4,5 bodu. Filip předvedl výkon odpovídající své současné šachové síle. Na 45. místě se ziskem 4 bodů skončil Radek Zgarba. Radkovi nevyšel vstup do turnaje a trochu svým výsledkem zůstal za očekáváním. Dalšími třemi hráči byli naše šachové naděje, kteří měli za úkol bojovat a sbírat šachové zkušenosti. Nejlíp se prosadil na 61. místě se ziskem 3 bodů Matěj Kovář, který předvedl bojovný výkon který oceňovali i jeho soupeři. Na 63. místě se umístil Ondřej Grycman, který získal 3 body. Ondra prvních 5 kol vyšel bodově naprázdno ale ve zbývajících zápasech  turnaje se zlepšil a získal 3 body ze 4 zápasů. Na 67. místě se ziskem 2 bodů skončil Jakub Dorňák. Pro Jakuba to byla velká zkušenost a může se jenom zlepšovat. 

Dalším turnajem v rámci Přeboru Vsetína byl rapid turnaj dvojic, hraný na 7 kol. Zde v konkurenci 18 dvojic obsadila dvojice Lukaštík – Lukáš Trčálek se ziskem 5,5 bodu 12. místo. 

Všichni naši zástupci za předvedený výkon na turnajích Přeboru Vsetína zaslouží pochvalu za své výkony a vzornou reprezentaci Sokola Ústí. Speciální poděkování patří trenéru Martinu Beilovi, který pomáhal našim hráčům z pozápasovými analýzami jejich partií.

Celkové výsledky: FIDE OPEN, Národní OPEN, Rapid dvojic, Bleskový turnaj
Fotogalerie pořadatelů
Partie k přehrání, web turnaje