4. turnaj GP Zlínského kraje - Staré Město

Sobota 19. 5. se nesla ve znamení závěrečných bojů v rámci GP Zlínského kraje v rapid šachu. Poslední čtvrté kolo se uskutečnilo ve Starém Městě a náš oddíl reprezentovala pětičlenná výprava.

V kategorii do 14 let jsme měli jednoho zástupce, Matěje Kováře, který získal celkem 4 body ze sedmi partií, což mu stačilo na konečné osmé místo z celkového počtu 20 účastníků.

V kategorii do 12 let bojoval o medaili Toník Randus. Byla z toho nakonec se ziskem pěti bodů bronzová příčka z celkového počtu 29 účastníků.

V nejmladší kategorii do 10 let jsme měli ve 39 členném startovním poli tři zástupce našeho oddílu. Prvním nasazeným byl Jakub Matůš, který bojoval o postup na Mistrovství ČR. Jakub předvedl soustředěný výkon a ze ziskem 6,5 bodu se stal celkovým vítězem. Další naší adeptkou na medaili mezi dívkami byla Karolína Kovářová, která se umístila se ziskem 3,5 bodu na celkovém 22. místě, což znamenalo bronzovou příčku mezi děvčaty. Třetím naším zástupcem v této kategorii byl Kryštof Gajdoš, který obsadil se ziskem 3 bodů celkové 31. místo.

Po vyhodnocení turnaje byly sečteny výsledky všech čtyř turnajů celé GP. V tomto hodnocení dosáhli naši hráči tyto umístění.

V kategorii do 14 let se umístili: Matěj Kovář na celkovém 8. místě ( 2x7., 10. a 9. místo) a Ondřej Grycman 14. místo (9., 12. a 14. místo). Hodnoceno bylo 35 hráčů.

V kategorii do 12 let jsme dosáhli na medaili, když Tonda Randus obsadil 3. místo ( 2x3., 4. a 5. místo). Hodnoceno bylo 40 hráčů.

V nejmladší kategorii do 10 let se umístil na celkovém druhém místě a kvalifikoval se na Mistrovství ČR Jakub Matůš (2x1., 2. a 4. místo). Na celkovém 31. místě skončil Kryštof Gajdoš. Mezi děvčaty v této kategorii skončila na stříbrné příčce Karolína Kovářová (2 x 3., 2. a 5. místo). Na celkovém pátém místě skončila Julka Grycmanová (2. a 2 x 6. místo). Hodnoceno bylo celkem 19 děvčat, které se utkaly v kategorii společně s chlapci.

Všem hráčům gratulujeme k umístění a k dobrým výkonům :-)