1. Vasto tour – 4. turnaj ve Valašské Polance

V sobotu 29. dubna pořádal náš oddíl ve spolupráci s Obecním úřadem ve Valašské Polance a v Ústí čtvrtý turnaj série 1.Vasto tour, v němž se rozhodovalo o mistrech Valašska v kategoriích do 16, 13, 11 a 9 let. Zúčastnilo se celkem 100 hráčů a hráček.

V kategorii do 16 let zvítězil náš hráč Filip Matůš se ziskem 6,5 bodu ze 7 zápasů. Na 5. místě se umístil Jirka Ptáček (4/7), na 6. místě skončil Matěj Kovář (4/7), 17. místo Jakub Dorňák (3/7). Startovalo 19 hráčů a hráček.

V kategorii do 13 let dosáhl celkového vítězství se ziskem 6 bodů ze 7 zápasů náš Antonín Randus, bronzovou medaili vybojoval Ondřej Grycman (5/7). Na 8. místě skončil Jakub Matůš (4,5/7) a na 19. místě Lukáš Žák (3/7). Startovalo 28 hráčů a hráček.

V kategorii do 11 let skončila na 15. místě Lucie Rožnovjáková se ziskem 3 bodů ze 7 zápasů. Startovalo celkem 28 hráčů a hráček.

V nejmladší kategorii do 9 let skončila na celkovém 4. místě a tímto umístěním zvítězila v kategorii dívek šestiletá Juliána Grycmanová se ziskem 5 bodů ze 7 zápasů. Na 15. místě skončila Karolina Kovářová (3/7) a na 21. místě se umístil Kryštof Gajdoš (2,5/7). Startovalo celkem 25 hráčů a hráček.

Poděkování patří Kulturní komisi obce Ústí a Sportovní komisi obce Valašská Polanka za podporu při pořádání této akce. Dále děkuji všem rodičům a příznivcům, kteří se podíleli na úspěšné organizaci celého turnaje.

Celkové hodnocení Mistrovství Valašska

Po skončení turnaje došlo k započítávání bodů ze tří nejlepších na turnajích celé 1. Vasto tour, ze kterých vzešlo celkové umístění Mistrovství mládeže Valašska. Vyhodnocováno bylo prvních 6 hráčů v každé kategorii a nejlepší dívka.

V Kategorii do 16 let se stal po třech vítězstvích celkovým vítězem a Mistrem Valašska náš Filip Matůš, na podium se dostali ještě čtvrtý Matěj Kovář a šestý Jirka Ptáček. Z dalších našich hráčů se umístili na 8. místě Jakub Dorňák a na 12. místě Jakub Schön. Hodnoceno bylo 17 hráčů.

V kategorii do 13 let se celkovým vítězem právě prvním místem v posledním turnaji a Mistrem Valašska se stal náš Antonín Randus (nar. 2006). Na ocenění ještě dosáhl 6. místem Ondřej Grycman (nar. 2005). Na 7. místě skončil Jakub Matůš (nar. 2008). Hodnoceno bylo 37 hráčů.

V kategorii do 11 let jsme měli nejslabší zastoupení hráčů, celkové 24. místo (mezi dívkami 3. místo) získala Lucie Rožnovjáková. Hodnoceno bylo 37 hráčů a hráček.

V nejmladší kategorii do 9 let získala celkové 8. místo (mezi dívkama 3. místo) Juliána Grycmanová (nar. 2010), na 15. místě (mezi dívkami 7. místo) skončila Karolína Kovářová (nar. 2009) a na 29. místě skončil Kryštof Gajdoš (nar. 2009). Hodnoceno bylo 35 hráčů a hráček.

Blahopřeji všem hráčů i hráčkám Sokola Ústí k předvedeným výkonům a umístěním v celé soutěži. Poděkování patří též trenérům, kteří naše hráče připravují: Adéli Bierské, Davidovi Trčálkovi a Martinovi Beilovi :-)

Výsledky: ZDE
Fotogalerie: ZDE
Fotogalerie Josefa Kovaříka: ZDE