1. Vasto tour 2017/2018 zahájeno

V sobotu 21. 10. 2017 se konal v Národním divadle v Karolínce první díl rapid turnajů šachové mládeže série 1.Vasto tour. Náš oddíl měl zastoupení ve třech kategoriích v celkovém počtu devíti hráčů.

V nejmladším kategorii do 9 let jsme měli tři zástupce. Startovní listina měla 12 hráčů a hráček, mezi kterými se opět prosadili členové našeho oddílu. Celkové druhé místo a zlatou medaili mezi děvčaty vybojovala Karolína Kovářová se ziskem 6 bodů ze 7 zápasů, když ji celkové vítězství uteklo jen o pomocné hodnocení. Hned za ní, na třetím místě a stříbrná mezi děvčaty se umístila Juliána Grycmanová se ziskem 5 bodů ze 7 zápasů. Na celkově 8. místě se umístil ze ziskem 2,5 bodu ze 7 zápasů Kryštof Gajdoš. Zvítězil Michal Řezníček ze Zbrojovky Vsetín.

V kategorii do 13 let jsme měli dva zástupce v 26 členném startovním poli, kteří proměnili svou účast v medailový zisk. Celkovým vítězem se stal Antonín Randus se ziskem 6 bodů ze 7 zápasů. Bronz vybojoval Ondra Grycman 5/7. Oba hráči si řekli svým výkonem o přeřazení pořadatelem do nejstarší kategorie.

V nejstarší kategorii do 16 let jsme měli 4 hráče. K tradiční sestavu Matěj Kovář, Jirka Ptáček, Jakub Dorňák doplnil Jakub Matůš, který mohl startovat v mladší kategorii. V konkurenci 17 hráčů se naši hráči prosadili. Stříbro vybojoval Jakub Matůš se ziskem 5,5 bodu ze 7 zápasů, bronz získal Jirka Ptáček 5/7,čtvrtý se umístil Matěj Kovář 4,5/7 a na 7. místě skončil Jakub Dorňák 4/7. Zvítězila Nela Otáhalová ze Zbrojovky Vsetín.

Všichni naši hráči zaslouží pochvalu za předvedené výkony :-)

Článek p. Kovaříka na SSZK
Výsledky
Fotky

Štítky: