1. Vasto tour 2017/2018 – Valašská Polanka

Foto J. Kovařík

Osmdesát sedm šachistů se 17. únoru zúčastnilo třetího turnaje 1. VASTO Tour ve Valašské Polance, který náš oddíl společnými silami uspořádal se zástupci Sportovní komise Obecního úřadu Valašské Polanky a Valašským šachovým klubem mládeže v kulturním domě.

Deset šachistů se vzhledem ke své kvalitní výkonnosti představilo ve vyšších věkových kategoriích. A i zde patřili svými výkony k ozdobám turnaje. V elitní kategorii do šestnácti let zvítězil mezi dvaceti účastníky náš Antonín Randus před Jakubem Mařákem z Holešova, oba získali v sedmi kolech 5,5 bodu. Třetí skončil Gabriel Kamas ze Zbrojovky Vsetín se ziskem 5 bodů. Na čtvrtém místě skončil se ziskem 5 bodů další náš hráč Jakub Matůš. První desítku uzavírali se shodným bodovým ziskem 3,5 bodu na 9. místě Matěj Kovář a na 10. místě Jakub Dorňák a na 17. místě se ziskem 2,5 bodu se umístil Ondra Grycman.

V kategorii do třinácti let zasáhlo do partií třiadvacet šachistů. Zvítězil zde devítiletý borec z Trenčína Jakub Orgoň, jenž získal 6 bodů. Druhý Pavel Kučera z Valašského Meziříčí uhrál 5,5 bodu, třetí Jan Pfeifer ze Slavičína 5 bodů. V kategorii jsme neměli zástupce. 

V kategorii do jedenácti let nastoupilo nejvíce hráčů, dvacet sedm. Nejlepší z nich byl Jáchym Gargulák ze Zlína, dokázal porazit všechny své soupeře a získat 7 bodů. Stříbrný Michal Kamlar z Valašské Bystřice a bronzový Lukáš Křenek ze Zašové uhráli 5 bodů. Také tady jsme neměli svého zástupce. 

V nejmladší kategorii začínajících šachistů ve věku do devíti let se k šachovnicím usadilo sedmnáct hráčů. I vítěz v této skupině Jan Suchánek ze Zlína vyhrál ve všech duelech a získal tak 7 bodů. Druhá skončila se 6 body naše hráčka Karolína Kovářová ze Sokola Ústí a třetí Jan Ondrušek z Rožnova pod Radhoštěm, který uhrál 4,5 bodu. Na čtvrtém místě se ziskem 4 bodů se umístila Juliána Grycmanová. Na 13. místě se ziskem 3,5 bodu skončila Klára Martínková a o místo za ní na 14. místě se ziskem 3 bodů se umístil Kryštof Gajdoš.

Kompletní výsledky: ZDE
Fotogalerie (Josef Kovařík): ZDE