1. Vasto tour 2017/2018 – Francova Lhota

Foto: Josef Kovařík

V sobotu 9. 12. se konal v Kulturním domě ve Francově Lhotě druhý turnaj série  1. VASTO tour – Mistrovství mládeže Valašska. Tentokrát se zúčastnilo za Sokol Ústí 9 hráčů, kteří bojovali ve dvou věkových kategoriích.

V nejstarší kategorii do 16 let jsme měli v 22 členém poli šest zástupců: Matěje Kováře, Jirku Ptáčka, Jakuba Dorňáka, Ondru Grycmana, Tondu Randuse a Jakuba Matůše. Nejlepšího výsledku dosáhl umístěním na druhém místě Jakub Matůš (věkově patří do kategorie do 11 let), třetím místem ho doplnil Jirka Ptáček a na 5. místě Matěj Kovář. Všichni získali celkem 5 bodu ze 7 zápasů. Na 6. místě skončil Ondra Grycman se ziskem 4,5 bodu a na celkovém 11. a 13. místě se umístili se ziskem 3,5 bodu Toník Randus a Jakub Dorňák. Kategorii vyhrál Jakub Záhorček z ŠK Povážské Podhradie.

 

V nejmladší kategorii do 9 let startovalo 12 hráčů a hráček.  Dobrého výsledku dosáhla celkovým 3. místem a vítězstvím mezi dívkami se ziskem 5 bodů ze 7 zápasů naše nejmladší hráčka Juliána Grycmanová. Na celkově 7. místě a druhém místě mezi děvčaty se umístila se ziskem 3 bodů Karolína Kovářová a na 10. místě se ziskem 2,5 bodu skončil Kryštof Gajdoš. Celkovým vítězem se stal Jan Baránek z ŠK Zlín.

Své zástupce jsme měli i ve funkcích rozhodčích turnaje, když kategorii do 13 let řídil Vladislav Hrtáň, kategorii do 11 let Lukáš Trčálek a nejmladší kategorii do 9 let rozhodoval Filip Matůš.

Fotogalerie (Josef Kovařík): ZDE
Kompletní výsledky: ZDE