1 Vasto TOUR - 2. turnaj - Francova Lhota

V sobotu 12.12. se konal ve Francově Lhotě druhý díl  rapid turnajů šachové mládeže série 1.Vasto tour. Náš oddíl měl zastoupení ve všech třech kategoriích v celkovém počtu desíti hráčů.

V nejstarší kategorii do 16 let jsme měli 4 hráče. K tradiční dvojici Radek Zgarba a Filip Matůš doplnili Jirka Ptáček a Matěj Kovář, kteří, ač mohli startovat v mladší kategorii do 13 let si svými výkony řekli o přeřazení do nejstarší kategorie. V konkurenci 20 hráčů se naši hráči prosadili. Stříbro získal Radek Zgarba,který získal 6 bodů ze 7 zápasů,když zaváhal pouze z vítězným Pavlem Budíkem ze Zbrojovky Vsetín. Na 5. místě skončil se ziskem 4,5 bodů Filip Matůš. Naši nováčci v této kategorii uzavirali ze 4 body první desítku, Jirka Ptáček na 9.místě a Matěj Kovář na 10.místě. Všichni podali kvalitní výkon a jen při trochu více sportovního štěstí mohli ve vyrovnané startovní listině dosáhnout lepšího umístění.

V prostřední věkové kategorii do 13 let jsme měli ve startovním poli čítajícím 31 hráčů taky čtyři zástupce. Nejlepší výkon podal Jakub Schön, kterého prohra v posledním kole odsunula se ziskem 5 bodů na nepopulární čtvrté místo. Dařilo se i Jakubu Dorňákovi, který se ziskem 5 bodů skončil na 7. místě. O místo za ním se umístil Ondra Grycman ze ziskem 4,5 bodu. Celou čtveřici uzavíral se ziskem 3,5 bodu na 16.místě Lukáš Žák.

V kategorií do 10 let jsme dosáhli nejlepšího sobotního výsledku. Ve konkurenci 34 hráčů po bojovném výkonu zvítězil se ziskem 6 bodů Tonda Randus. Toník potvrdil zlepšující se výkonost a vítězství v turnaji bude pro něj motivací v další šachové práci. Prohrou v posledním kole se připravil o medaili Kuba Matůš a tak se ziskem 5 bodů obsadil konečné 5. místo.

Všichni naši hráči zaslouží pochvalu za předvedené výkony.

Výsledky: http://chess-results.com/tnr199636.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES&wi=821
Fotogalerie: http://sachy-sokol-usti.rajce.idnes.cz/1._Vasto_tour_2015_2016_-_Francov...