1. VASTO - Karolinka

V sobotu 19.10. se několik našich hráčů vydalo na první letošní turnaj série 1.VASTO, která se letos bude hrát opět formou 4 turnajů. Začínalo se v Karolince. Náš oddíl měl v turnaji 9 zástupců. Jak se jim dařilo? Čtěte dále.

V kategorii do deseti let nás reprezentovalo 5 hráčů. Vojtovi (1 bod, 25. místo), Leničce (2,5 bodu, 21. místo), Tomovi (3 body, 16. místo) a Emě (3 body, 17. místo) se v několika partiích nepovedlo odehrát celou dobu bez větších ztrát figurek, mnohé přehlédnutí nás stály cenné bodíky, a tudíž se v celkovém pořadí nedostali vysoko. Úkol do budoucna tedy jasný, zapracovat na ziscích, jedno a dvoutahových matech a v partiích pořádně rozmýšlet hrozby soupeře, netahat první věc, co nám přijde na mysl. O dost méně ztrát a přehlédnutí se přihodilo Filipovi, naopak je pěkně trestal. Nakonec po docela vyrovnaném výkonu získal 6,5 bodů a zaslouženě vyhrál tuto kategorii.

 

V kategorii do 12ti let jsme měli 3 hráče. Klárce (2 body, 24. místo – 3. holka), podobně jako mladším, dělaly problémy přehlénutí a zbytečné ztráty materiálu. Kája (4 body, 11. místo – 1. holka) těch přehlédnutí měla méně, ale na svoje zkušenosti víc, než by bylo zdrávo, tudíž se postupně musela probojovávat zpátky nahoru v pořadí. Ondra (5 bodů, 3. místo) a jeho partie mi průběžně lehce unikaly, nestíhal jsem tolik sledovat, ale poslední dvě výhry ho vystřelily až na 3. místo pořadí.

Kromě těchto hráčů jsme měli v turnaji i další děti z kroužku Sychrova, kde spolu s Matějem trénujeme začátečníky. Ve dvanáctileté kategorii to byl Jonáš Hrnčiřík (0 bodů, 26. místo) a Vojta Kadula (2,5 bodů, 22. místo). Pro Jonáše to byl první turnaj v životě, šachy začal dělat teprve nedávno, a nakonec se mu nepodařilo získat bod, ale po každé partii přišel se něčím dalším, co se naučil. Pokud mu dosavadní nadšení vydrží, určitě své vrstevníky, kteří mají trochu náskok, brzy dožene. Vojta už jednou turnaj hrál, ale podobně jako Jonáš ještě své zkušenější vrstevníky dohání, takže se plno věcí musí doučit. V kategorii do deseti let hrál Sebík Švach (1,5 bodu, 24. místo), který, byť nejmladší v celé kategorii, dokázal jednu partii vyhrát a remizoval spolu s kamarádem z kroužku – Mikym (2,5 bodů, 22. místo), který několik svých vyhraných pozic vyhrát ještě neuměl a v dobrých pozicích buď patoval, nebo dokonce prohrál, stejně to měl také Kuba (3 body, 19. místo). Vše se teprve budeme učit, kluci mají skoro celou svoji šachovou cestu před sebou.

Všem hráčům díky za intenzivní šachově strávený den, rodičům za dobře zvládnutou dopravu a podporu. Na dalších šachových bojích na viděnou.

Výsledky
Fotogalerie (bude doplněno)