1. liga mládeže úspěšně za námi

Společná fotka (teď v trošku chladnějším počasí než vloni)...
Státní maturity z češtiny začínají, přijímačky na střední školy také. Co lepšího přes víkend naplánovat, než poslední čtyřkolo 1. ligy mládeže? My jsme se na něj spolu se sedmi statečnými vydali až na mrazivý sever. Jako hlavní cíl bylo stanoveno udržení se v soutěži, k čemuž jsme měli docela dobře nakročeno.

První sobotní kolo proti nám nastoupilo družstvo Kuřimi C, přestože byl soupeř papírově slabší (byť ne o moc), tak dal docela zabrat a po delším průběhu se až těsně před obědem podařilo získat výhru v poměru 3,5:2,5.

 
 
Odpoledne pak čekal těžší soupeř, Kuřimské áčko. Tento zápas byl o poznání náročnější, byť taky proti pěti hráčům, kdy nás na 4 šachovnicích soupeři přehráli a půlbod přidal Matěj Kovář - zápas skončil 1,5:4,5 pro soupeře. 
 
Po večeři, odpočinkovém programu a lehčím doplňkům domácích příprav na neděli jsme se ráno pustili do Starého Města, které bojovalo o záchranu v soutěži. Po dramatickém průběhu, kdy smlolnou prohru na poslední šachovnici srovnal se štěstím Matěj na 3, se dlouho hrálo. Po výhře Toníka a prohře Ondry Vraje jsme končili dohráváním bratrů Matůšů, kteří oba po objektivně přesném průběhu podepsali se soupeři remízy, tak celkově 3:3 a pro nás už jen teoretická šance na medaili.
 
O tu jsme se v posledním kole rvali, nicméně ani výsledek 3,5:2,5 proti Prostějovu nestačil na "bednu".
Díky poslednímu kolu se povedlo uhrát druhé místo kamarádům ze Zlína-Malenovic, což je moc dobrý výsledek (jsou to nováčci soutěže). Do extraligy postupuje ŠK Duras BVK Královo Pole, třetí místo brala Kuřim A. Nám se povedlo umístit se na 4. místě, které je velmi příjemným překvapením, jelikož na začátku byl cíl se v této soutěži hlavně udržet. Jisté pokukování po medailích v posledních kolech už byl příjemný bonus, který jsme oba dva dny prožívali dost intenzivně a vyčerpaní jsme se v neděli večer rozjížděli směrem k domovům, školám a odpočinku.
 
Díky všem zúčastněným, řidičům a rodičům za dobrou reprezentaci klubu, obce a šachu. Na další šachové akci na viděnou.
 

Komentáře

Gratuluji k úspěšné reprezentaci klubu!