Biel 2014

Vachier-Lagrave na tenkém ledě

Dva hráči můžou být jistojistě  nespokojení s včerejšími výsledky. Hou Yifan vypustila vyhrávající výhodu proti Radoslawu Wojtaszekovi a musela se spokojit s pouhou polovinou bodu. Alexander Motylev provedl zdrcující útok proti Maximu Vachier_Lagravovi a získal vyhranou pozici, ale v časové tísni ruský hráč nejen, že nedokázal vyhrát, ale dostal pozici do prohraného stavu…

Klid zbraní

Po třech napínavých kolech se včera, pro změnu, odehrálo jedno klidnější. Hou Yifan tlačila na Harikrishnu a přestože měla lepší pozici, nebylo to navýhru. Wojtaszek a MVL remizovali velmi klidnou partii, mezitím trochu akce do kola přinesli Motylev a Giri, který nakonec vyhrál svou druhou partii v řadě.

V Bielu je to rúbačka!

Superturnaj v Bielu pokračuje v poskytování obrocké zábavy. Včerejší kolo uzavřelo mezery mezi všemi účastníky. Hráči, kteří před včerejším 3. kolem vedli průběžné pořadí, do jednoho prohráli své partie. Zatímco Giri inkasoval celý bod, stejně jako Motylev. Maxime  Vachier-Lagrave aktuálně vede pořadí se ziskem 2/3. A po třech kolech každý aspoň jednou vyhrál!

Harikrishna dělí průběžné vedení

Tím, že se Pentala Harikrishna snažil vyhrát s Anishem Girim pozici, která by pro něj nemusela skončit dobře, potvrdil fakt, že má nesmírně bojovného ducha. Nizozemský hráč se dostal do časové tísně a chyboval ve velmi složité pozici. Hou Yifan se nepotkala černými s prakticky žádnými problémy proti Ragozinově systému dámského gambitu v partii s Radoslawem Wojtaszkem, zatímco Alexander Motylev také relativně jednoduše remizoval s Maxime Vachier-Lagravem.

Strhující rozjezd v Bielu

Včera, 14.7.2014, začal ve švýcarském městě Biel uzavřený velmistrovský turnaj (průměrné ELO 2717), což je hlavní turnaj tamního, již 47. ročníku šachového festivalu, probíhajícího ve dnech 12-25/7. Tohoto superturnaje se zůčastní stejně jako v letech minulých šestice velmistrů ze světové špičky, kteří hrají systémem každý s každým dvoukolově. Hraje se každý den od 14:00 v tempu 90 minut na prvních 40 tahů + 30 minut do konce partie s přídavkem 30 sekund za každý tah. Volný den je v neděli 20/7.