1. VASTO Tour

1. Vasto tour 2017/2018 – Valašská Polanka

Foto J. Kovařík

Osmdesát sedm šachistů se 17. únoru zúčastnilo třetího turnaje 1. VASTO Tour ve Valašské Polance, který náš oddíl společnými silami uspořádal se zástupci Sportovní komise Obecního úřadu Valašské Polanky a Valašským šachovým klubem mládeže v kulturním domě.

1. Vasto tour – 4. turnaj ve Valašské Polance

V sobotu 29. dubna pořádal náš oddíl ve spolupráci s Obecním úřadem ve Valašské Polance a v Ústí čtvrtý turnaj série 1.Vasto tour, v němž se rozhodovalo o mistrech Valašska v kategoriích do 16, 13, 11 a 9 let. Zúčastnilo se celkem 100 hráčů a hráček.

V kategorii do 16 let zvítězil náš hráč Filip Matůš se ziskem 6,5 bodu ze 7 zápasů. Na 5. místě se umístil Jirka Ptáček (4/7), na 6. místě skončil Matěj Kovář (4/7), 17. místo Jakub Dorňák (3/7). Startovalo 19 hráčů a hráček.

1. VASTO Tour 2016/17 - Francova Lhota

V sobotu 10. prosince byl ve Francově Lhotě zahájen už 10. ročník 1. VASTO Tour. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 100 hráčů, přijela i výprava ze Slovenska a tím pádem se tento turnaj může právem nazývat mezinárodní. Náš oddíl se tohoto turnaje zúčastnil v rekordním počtu 13 hráčů. Pro některé z nich to byl první turnaj v životě, ale myslím, že rozhodně ne poslední :-)

Medailové žně na Mistrovství mládeže Valašska - 1. Vasto tour 2015/2016

Čtvrtým Májovým turnajem série konaném na vsetínských Maštaliskách vyvrcholilo Mistrovství mládeže Valašska – 1. Vasto tour 2015/2016. Výprava Sokola Ústí pro tento turnaj měla 13 účastníků.

V nejstarší kategorii do 16 let jsme měli tři zástupce. Dominantním výkonem zvítězil se ziskem 6,5 bodu ze 7 zápasů Radek Zgarba. Na sedmém místě ze ziskem 4 bodů se umístil Filip Matůš a na 15. místě skončil Matěj Kovář. Oba zmiňovaní hrají tuto kategorii, ačkoli věkově patří do kategorie do 13 let.

1. VASTO tour 2015/2016 - Jablůnka

V sobotu 20. 2. zavítala 1. VASTO tour se svým třetím turnajovým zastavením do Základní školy v Jablůnce. V silné konkurenci mladých hráčů z celého Valašska, doplněné o zástupce z Trenčínského kraje (SVK) měla naše výprava 9 členů z celkového počtu 120 účastníků, hrajících v kategoriích do 16, 13 a 10 let. V každé kategorii jsme měli po třech zástupcích.