V Bezměrově vládly holky

Druhá zleva Julka, Kája a Klárka
V sobotu 24.11.2018 jsme se potkali v Bezměrově u Kroměříže, abychom tu odehráli první turnaj série GP zlínského kraje. Naši zástupci opět bojovali v sedmi kolech švýcarským systémem řízeným počítačem v kategoriích do 10, 12 a 14 let.

V nejmladší kategorii hrála trojice našich děvčat, Kája, Julča a Klárka. Všechny předváděly bojovné partie, často ale zbytečně ztrácely figurky, to je pak stálo moc bodů. Nakonec získala Julča 3 body, což stačilo na 1. místo v dívkách, Kája 2. místo taky se třemi body, Klárka se 2,5 body byla mezi holkami 4..
Klárka a Julka soustředěné

V kategorii do 12 let hráli Kuba a Ondra Hrtáň. Kubovi se nedařilo tolik, jak by chtěl, nešťastná přehlédnutí nás stála moc bodů, nakonec se 4 body skončil na 15. místě. Ondra hrál svůj první turnaj, hodně se tedy učil jak samotnému turnajovému systému, tak i šachovým věcem. Nakonec ukořistil 2 body, což stačilo na 39. místo.

V nejstarší kategorii do 14 let hráli Ondra a Toník. Ve velmi nabité kategorii chtěli příjemně škádlit favority, oba po slušném začátku měli nějaké záseky, ale mohutný finiš je dostal v posledním kole až na 1. a 2. šachovnici, kde se Ondra dlouho vyrovnaně držel s vítězem Vlastíkem Babulou, Toník porazil třetího Míšu Černého. Celkově pak Toník s pěti body získal i 5. místo, Ondra se 4,5 body skončil na místě šestém.

Díky organizátorům za hladký průběh turnaje, řidičům Markovi a Ivanovi za ochotu při ježdění a těšíme se na další společné šachování. Výsledky lze studovat ZDE