Staré Město 2018

Ve dnech od 18. do 26. srpna se ve Starém Městě u Uherského Hradiště udál turnaj FIDE Open Staré Město, který se letos nově hrál na 9 kol a jako přebor Zlínského kraje v praktickém šachu jednotlivců. Turnaj byl rozdělen na dvě výkonnostní kategorie, z nichž v každé jsme měli své zástupce.

V A skupině hrál Filip a David. David odehrál turnaj s celkovým ziskem 4 bodů a umístil se na 40. místě. Filip získal 3,5 bodů a celkově mu to přineslo 53. místo. Oba dva hráli silnější turnaj pro získání praxe s

Elově vyššími hráči a skončili mírně nad svým nasazením, což byl cíl. Toník skončil v B turnaji na 15. místě s 4,5 body. Toník v turnaji střídal momenty dobré s trochu slabšími, škoda jen, že ty slabší se udály v dobře rozehraných partiích proti silným hráčům, kde chyběl často jen pověstný chloupek.

Během turnaje jsme také měli plno doprovodného programu, ať už koupáku, hromadných deskovek, komornějších společenských her, procházek apod, což příjemně vyvažovalo obtížnou šachovou zátež.

Celkově si všichni tři pobyt užili, odehráli dobré šachy a nadále mají chuť pracovat a zlepšovat se.