Okresní přebor škol – Vsetín

Ve středu  28. 11. jsme spolupořádali v KD ve Valašské Polance okresní kolo Přeboru škol čtyřčlenných družstev. Hrálo se na 7 kolo olympijským bodovacím systémem. Hrálo se ve třech kategoriích (střední školy, ZŠ 5.-9. třída a ZŠ 1.-5. třída) za celkové účasti 28 celků. Náš šachový oddíl měl v družstvech hráčské zastoupení ve všech třech kategoriích.

V nejstarší kategorii středních škol byl v sestavě vítězného družstva SPŠS  Vsetín, hráč našeho oddílu, na třetí šachovnici Radek Zgarba s plným ziskem 4 bodů ze 4 zápasů. Spolu s ním byli v družstvu hošťálkovští Jakub Krejča 3,5/4 Ondřej Vraj 2/4 a Tomáš Galda 4/4 . Na druhém místě skončil celek Masarykova gymnázia A, jehož barvy hájila Adéla Bierská, která na třetí šachovnici vybojovala 4 body ze 4 zápasů. Oba týmy postoupily do krajského kola.

V kategorii základních škol 6. až 9. třída jsme měli zastoupení v celcích Základní školy Valašská Polanka a Masarykova gymnázia. Zde zvítězil celek Základní školy ve Valašské Polance. Družstvo potvrdilo papírové předpoklady favorita soutěže, když zvítězilo se ziskem 22 bodů, na kterém se podíleli: Matěj Kovář (4,5 bodu ze 7 zápasů), Antonín Randus 4/7, Ondřej Grycman 7/7 a Jakub Matůš 6,5/7. Na třetím místě skončil celek Masarykova gymnázia A se ziskem 18 bodu, na kterém se  podílel hráč Sokola Ústí Jiří Ptáček se 4 body ze 7 zápasů. Družstvo ZŠ Valašské Polanky postoupilo do lednového krajského kola.

V kategorii základních škol 1. až 5. třída získal celek ZŠ Valašské Polanky třetí místo s celkovým ziskem 20 bodů. Na zisku bronzové medaile se výsledkově podíleli: na první šachovnici Karolina Kovářová se ziskem 3 bodů ze 7 zápasů, na druhé  šachovnici uhrála skvělý výsledek Juliána Grycmanová se ziskem 7 bodů ze 7 zápasů. Na třetí šachovnici uhrála Klára Martinková 4,5 bodu ze 7 zápasů a na čtvrté šachovnici získal Kryštof Gajdoš 5,5 bodu ze 7 zápasů.

Všichni hráči Sokola Ústí zaslouží pochvalu za předvedený výkon a postupujícím přeji hodně úspěchů v krajském kole.