MČR dětí do osmi let

Na květnový víkend 13.-14.5. se do Malenovic v Beskydech sjelo na 127 mladých šachových dětí, aby zde soupeřily o titul Mistra a Mistryně ČR v této věkové kategorii, ale také nasbíraly cenné zkušenosti do dalšího šachového života, jelikož nejeden účastník, resp. účastnice, zažil poprvé atmosféru takového turnaje. 

Hrálo se na devět kol, první den šest, druhý zbylé tři Dívky a chlapci zvlášť. Několik prvních šachovnic bylo přenášeno online. Líté boje mladých šachistů byly nejvíce pozorovatelné na doprovodu, převážně rodičů, kteří velmi intenzivně prožívali jednotlivá střetnutí jejich ratolestí. 

Náš oddíl zde měl svou zástupkyni v osobě Juliány Grycmanové, pro kterou to byla první větší šachová akce. První den jsme získali dva bodíky z šesti partií. Ve dni druhém jsme dvě partie prohráli, poslední kolo porazili otloukávané "volno". Julča své partie hrála vždy naplno, v posledních kolech hodně chtěla zabodovat, což nás po občasných přehlédnutích jednotlivé bodíky stálo. Každopádně má ale Juliána velký potenciál nadále se úspěšně bavit šachovou hrou, vydrží-li jí nadšení jak v tréninku, tak ve hře.

Z ostatních hráčů kraje je velmi také velmi výrazný výsledek Amálky Zádrapové, která kategorii dívek vyhrála, velká gratulace!

Výsledky zde
Fotogalerie pořadatele