GP Zlínského kraje 2016/2017 - Bezměrov

V sobotu vyrazila pětičlená skupina našich žáků na druhý turnaj GP Zlínského kraje v rapid šachu z celkově čtyřdílného seriálu. Turnaj se konal v kroměřížském regionu v Kulturním domě v Bezměrově.

V nejsilnější kategorii do 14 let za účasti 21 hráčů jsme měli tři borce. Největším našim favoritem byl Filip Matůš, který obhajoval vítězství z prvního turnaje ve Starém Městě. Tento cíl splnil, když se ziskem 6 bodů ze 7 zápasů obhájil první místo a průběžně vede celou GP. Na celkovém 6. místě se ziskem 4 bodů skončil Matěj Kovář, což mu vyneslo průbežné 7. místo v celé GP a na 12. místě se umístil se ziskem 3,5 bodu Jakub Dorňák, což mu přineslo zlepšení umístění na celkové 15. místo v GP.

V kategorii do 12 let hrálo 29 hráčů a zde nás zastupoval Antonín Randus, který celý turnaj bojoval o přední umístění, leč prohra v posledním kole ho odsunula se získem 4,5 bodu ze 7 zápasů na celkově 7. místo. Tonda je po dvou turnajích GP na celkovém 6. místě.

V kategorii do 10 let bylo ve startovním poli 41 hráčů a naše barvy hájil Jakub Matůš, krerý taky sahal na medailové umístění, ale ztráta koncentrace ve dvou partiích ho odsunula se ziskem 5 bodů na celkové 5. místo. Toto umístění mu stačí na průběžné 7. místo po dvou turnajích GP.

Všichni hráči zalouží za předvedené výkony pochvalu za předvedený výkon.