Do KP škol 3 naši zástupci!

Jedenáct týmů v kategorii A (I. stupeň ZŠ), třináct družstev v kategorii B (II. stupeň ZŠ) a šest v kategorii C (střední školy). To je bilance vsetínského okresního přeboru škol z 26. listopadu, který již poosmé zorganizoval Valašský šachový klub mládeže. Hodnocení bylo olympijským způsobem, tzn. čím vice bodů na jednotlivých šachovnicích, tím lepší umístnění týmu.

Tým ZŠ Val. Polanka v kategorii "A"

Hráči našeho oddílu zasáhli do bojů ve všech soutěžních kategoriích. V nejmladší kategorii A měli zastoupení v družstvu ZŠ Valašská Polanka, které obsadilo 7. místo. Na první šachovnici získal Ondra Grycman 1,5 bodu z 6 zápasů. Na třetí šachovnici teprve 6-letý Jakub Matůš 3 body z 5 zápasů.

Tým ZŠ Val. Polanka "A" v kategorii "B"

V kategorii B naši hráči opět reprezentovali ZŠ Valašskou Polanku. Bohužel A tým, který šel do soutěže s ambicí získat některou z medailí, skončil nakonec na 5.místě, když na třetí příčku scházel pouze 1 bod. Na výsledcích se podíleli Radek Zgarba 4 body ze 7 zápasů, Filip Matůš 3,5/7, Marek Zeťák 4,5/7 a Matěj Kovář 2,5/7. V B týmu, který se nakonec umístil na 11. místě sehráli shodně David Žídek a Jakub Dorňák 2. body z 6 zápasů.

Ve skupině C se dařilo našim nestarším účastníkům. Ve vítězné sestavě SPŠS Vsetín jsme měli hned dva hráče, Jaroslava Lukaštíka a Lukáše Trčálka, kteří získali pro tým shodně 5,5 bodu z 6. zápasů. V druhém týmu Masarykova gymnázia Vsetín hrál David Trčálek se ziskem 5,5 bodu z 6 zápasů. Všichni tři naši hráči postoupili do krajského kola škol, které se hraje v 23/1 ve Zlíně. V družstvu MG Vsetín B, které skončilo na 6.místě, získal Vojtěch Plachtovič 2,5 bodu ze 6. Zápasů.

Výsledky můžete studovat ZDE(kat. A) ZDE(kat. B) a ZDE(kat. C).
Zde si můžete prohlédnout pár fotek z turnaje :-)