1. VASTO tour 2015/2016 - Jablůnka

V sobotu 20. 2. zavítala 1. VASTO tour se svým třetím turnajovým zastavením do Základní školy v Jablůnce. V silné konkurenci mladých hráčů z celého Valašska, doplněné o zástupce z Trenčínského kraje (SVK) měla naše výprava 9 členů z celkového počtu 120 účastníků, hrajících v kategoriích do 16, 13 a 10 let. V každé kategorii jsme měli po třech zástupcích.

V nejsilnější kategorii do 16 let (při absenci Filipa Matůše) měl Sokol Ústí tři zástupce. Nejlépe si vedl Radek Zgarba, který skončil se ziskem 5 bodů ze 7 zápasů na 4. místě. Do první desítky se vešli i druzí dva naši hráči, a to na 7. místě se ziskem 4,5 bodů ze 7 zápasů Matěj Kovář a na 10. místě se ziskem 4 bodů ze 7 zápasů Jirka Ptáček. V kategorii do 16 let startovalo 24 šachistů a šachistek.

V prostřední kategorii do 13. let nejlepšího výsledku dosáhl po bojovném výkonu 4. místem Ondra Grycman, když získal 5 bodů ze 7 zápasů. Do první desítky se prosadil i 8. místem Jakub Schön, který získal taky 5 ze 7 zápasů. Trojici doplnila Veronika Výchopňová, která získávala zkušenosti na svém prvním turnaji a obsadila se ziskem 2 bodů ze 7 zápasů 44. místo z celkového počtu 49 účastníků.

V nejmladší kategorii do 10 let jsme dosáhli nejlepších úspěchů, když jsme obsadili hned první dvě místa. Celkovým vítězem se stal Jakub Matůš, který potvrdil dobrou formu a po skvělém výkonu získal 6,5 bodu ze 7 zápasů a tímto si připsal své první turnajové vítězství v kategorii do 10 let. Na stříbrné příčce se umístil se ziskem 6 bodů ze 7 zápasů Toník Randus. Tonda výborným výsledkem navázal na vítězství v minulém turnaji ve Francové Lhotě a předvedl během celého turnaje kvalitní a vyrovnaný výkon. Trojici doplnila teprve pěti letá Juliána Grycmanová, která se ziskem 1,5 bodu obsadila celkově 46. místo. V kategorii startovalo celkem 47 mladých šachistů.