1. VASTO Tour, 2. turnaj

V sobotu 17.1. se naši mládežníci zúčastnili v pořadí druhého turnaje čtyřdílného seriálu 1.Vasto tour, který se tentokrát konal ve Valašském Meziříčí. Na tomto silně obsazeném turnaji za účasti hráčů nejen z našeho okresu, ale i hráčů ze Zlínského a Olomockého regionu a tradiční přítomností hráčů a hráček ze sousedního Slovenska, hájilo barvy našeho Sokola celkem 10 hráčů ve třech věkových kategoriích.

Filip Matůš (H16, 4,5/7)

Radek Zgraba (H16, 3/4)V nejstarší a šachově nejnáročnější kategorii do 16 let v počtu 33 účastníků jsme měli zastoupení ve dvou hráčích, a to v Radkovi Zgarbovi a Filipovi Matůšovi. Radkovi turnaj nevyšel podle představ a po zaváhání s dvěma relativně slabšími hráči obsadil se ziskem 4 bodů celkové 15.místo. Filip (hraje ve starší kategorii, věkově patří do H13) předvedl kvalitní bojovný výkon, který ho vynesl se ziskem 4,5 bodu na celkové 6. místo. Celkovým vítězem se stal Jakub Jiříček před Martinem Nehybou (oba Sokol Skalička), třetí byl Jakub Ryšánek z domácího Valašského Meziříčí.

V kategorii do 13 let v počtu 32 účastníků jsme měli pět zástupců. Nejlepšího úspěchu dosáhl svým šestým místem Matěj Kovář se Matěj Kovář (H13, 4,5/7)ziskem 4,5 bodu. Škoda zaváhání v šestém kole, kdy nevyužil lepší pozice s celkově druhým Martinem Dvořákem a nakonec prohrál po dramatickém boji v časové tísni. Na dalších místech se umístili: na 16.místě se ziskem 3,5 bodu David Žídek, na 19.místě Štepán Žák a na 21. místě Lukáš Žák shodně se ziskem 3.bodů. Všichni tři Lužňané předvedli slibné výkony a když se budou šachům vice věnovat, mohou pomýšlet i na lepší umístnění. Na 30.místě se umístil Dan

Pastucha se ziskem 1,5 bodu. Dan teprve se šachem začíná, a i když to pro něj byl první turnaj v životě, uhrál skvělý Jiří Ptáček, 3. místo v kategorii do 13ti let (5,5/7)výsledek a především předvedenou hrou a přístupem k šachu má Dan dobré předpoklady k dalšímu růstu. Kategorii H13 vyhrál Štěpán Řezníček před Martinem Dvořákem (oba Zbrojovka Vsetín). Třetí Byl Jirka Ptáček z TJ Karolinka (toto umístění nás zvláště těší, protože Jirka reprezentuje náš oddíl v soutěži družstev starších žáků).

Jakub Matůš (vpravo 4/7) Antonín Randus (vlevo 3/7) oba H10

Ondřej Grycman (H10, 4/7)V nejmladší a nejpočetnější kategorii do 10 let s účastí 47 hráčů jsme měli 3 zástupce. Nejlépe se umístil na na 19.místě OndraGrycman, na 20.místě skončil teprve šestiletý Jakub Matůš, oba se ziskem 4 bodů ze 7 zápasů. Na 25.místě ze ziskem 3 bodů se umístil Tonda Randus. V této kategorii zvítězil Tomáš Kabeláč (TJ Valašské Meziříčí) před Tomášem Budíkem (Zbrojovka Vsetín) a třetím Michalem Hanákem (SVČ Rožnov p/R).

Za celý turnaj zaslouží pochvalu celá naše výprava, a i když jsme tentokrát nepřivezli žádnou medaili, je u vidět výkonostní zlepšení. Zvláštní pochvalu za to zasluhuje  David Trčálek, který kluky připravuje jako trenér. Poděkování patří i řidičům výpravy pánům Matůšovi, Grycmanovi, Randusovi a paní Žídkové.

Studovat výsledky můžete zde: HD10HD13HD16